Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak én látom úgy, hogy az...

Csak én látom úgy, hogy az országban sok helyen kifejezetten veszélyes a közlekedés, és nem törődömségből, közönyből (vagy esetleg szándékosan) nem tesznek az önkormányzatok semmit annak érdekében, hogy biztonságosabb legyen a közlekedés?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen a közlekedési táblák zöld növények takarásában vannak elhelyezve, vagy túl magasan vannak, így távolról nehezebben, közelről pedig már vagy túl későn vagy egyáltalán nem venni őket észre - sok helyen - különösen Budapest egyes kerületeiben - pl. a negyedikben, Újpesten pedig (ahol én is lakom), rengeteg helyen hiányosak, vagy túl magasak a táblák, a terelővonalak pedig annyira el vannak kopva, hogy pl. két sávos utaknál csak nehezen lehet megmondani, hogy a sávok pontosan hol vannak elválasztva egymástól. Helyenként szerintetek is kritikus a helyzet? Én azt látom, hogy az önkormányzatok egyáltalán nem foglalkoznak a dologgal, amit azért is nem értek, mert biztos vagyok benne, hogy rengetegen az ott dolgozók közül is hasznának autót szinte napi szinten. Útkezelő van ugyan, de telefonszám sincs, amin be lehetne jelenteni az úthibákat, vagy a hiányosságokat. Szerintetek ez mind hanyagság, nem törődömség, vagy némi szándékosság is lehet a dologban?

máj. 15. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Amikor friss jogsis voltam akkor valóban engem is nagyon zavart, hogy nem lehet tudni hol kéne menni stb. Egy idő után hozzászoksz majd és észre sem veszed, hogy vannak táblák, rutinból közlekedsz. Nem mintha ez minden szempontból jó lenne, de ez van. Kb. örülni kell hogy néhány helyen van tábla. Stadion fontosabb nem?!(NEM)
máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Friss jogsis leszek... kb. egy hónap múlva. :) Az oktatóm folyamatosan mérgelődik a hiányosságokon, ahogy haladunk az utakon, és igaza van sajnos... néhol tényleg vannak hiányosságok, és nagyon sok helyen 20 éve nem festették újra a terelővonalakat, ami tényleg nagyon veszélyes tud lenni.
máj. 15. 21:57
 3/12 anonim ***** válasza:
14%

Megérkezett a mai napra rendelt önkéntes rendőr!

HALLELUJA! 🙂

máj. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Zavarónak zavaró, de nem tartom veszélyesnek.


Általában nem is nemtörődömségről van szó, hanem pénz/ember hiányról.

máj. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 bazaltkaroly ***** válasza:
66%

Budapestről nem tudok nyilatkozni, de Miskolcon az utóbbi években volt pár ellenpélda. Például a Centrumnál többször volt már baleset, abból következően, hogy a villamos kereszteződésében, este nyolc után kikapcsolták a lámpát, és háromszor is belementek a villamosba. Ez után éjjelre is bekapcsolva marad a lámpa. Illetve van itt egy nagy kereszteződés, ahol négy irányból jön autó, jön gyalogos, és jön villamos. Ez eddig sima táblás kereszteződés volt, és mindig okozott macerát. Bár balesetről itt em tudok, de nemrég kihelyezték a lámpákat, mert látták, hogy ez így nem annyira biztonságos.

Sajnos ez sem elég, mert még mindig vannak veszélyes helyek. Sok kereszteződésnél olyan bokrok vannak, ahol nem lehet kilátni, és teljesen ki kell tolni, hogy lásd, nem-e jön valaki. Egy tapasztalt sofőrnek ez nem nagy gond, de a kezdő, vagy ügyetlen emberek okoznak kellemetlen szituációkat. Bár nem örülnék, ha ritkítanák azt a kevés zöldet is, ami városon belül van, de valamit ki kéne találni, mert ez így veszélyes.

máj. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

#5!

Nagyváthy - Szent István sarok meg van???

Először van egy statisztikai tábla(ennyien törték már össze magukat) aztán van egy előjelző tábla, az aszfalton felfestés, a kereszteződésben STOP tábla, és főútvonal tábla. Mellesleg tiszta a kereszteződés, sem fák, sem bokrok, sem épületek nem zavarják a kilátást, és ami a legszebb: a Szent István utca csak egyirányú, tehát nem is kell forgatni a fejét a Nagyváthy úton érkező vakhangyának..... aztán mégis belemegy!

Átlagban kéthetente törnek- szakadnak a vasak. 🤪

máj. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 bazaltkaroly ***** válasza:
78%

#6 Pontosan erre gondoltam. Ráadásul mindkét példa megtalálható, mert az egyik irányból már úgy megnőtt a bokor, hogy alig látszik ki, a másik irányból viszont semmi nem takar de mégis valahogy sikerül baleset közeli szituációkat összehozni. :D

Persze bokor ide vagy oda, az emberek meg sem próbálnak megállni a stop táblánál, csak mennek mint a birkák.

máj. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Aki nem tud felfestés nélkül közlekedni, az ne üljön volán mögé. Itt nem balesetveszély van, hanem közveszélyes közlekedők! A KRESZ egyértelműen szabályozza hogyan kell közlekedni bármilyen esetben.
máj. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#8.

Nézd meg mi történik amikor egyszer véletlenül kiütnek egy közlekedési lámpát, vagy áramszünet van?

Mindenki ledöbben nem tudnak mit kezdeni a helyzettel.

Eszükbe nem jutna az alá/fölé rendelt utakról tanultak, a kihelyezett táblák, a jobbkézszabály, semmi.

Aztán ha még egy gyalogrendőr is keveredik arra, és elkezd kézzel(!) irányítani, hát akkor az maga a káosz.

máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 bazaltkaroly ***** válasza:
78%
#9 A rendőrös irányítás még nem is olyan nagy gond, mert a rendőrök is tudják, hogy sokan elfelejtik a jelzéseket, így mindig intenek annak, aki nem tudja, hogy mehet.
máj. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!