Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Külföldi autóról van joga...

Külföldi autóról van joga helyi rendőrnek levenni a rendszámot, mert szerinte lejárt a műszaki?

Figyelt kérdés
Tegnap a munkahelyi autómmal hazafelé ( éjjjel) közúti ellenőrzés során, a rendőr nem értette a forgalmi szövegét sem, hiszen a forgalmin románul van minden és levette a rendszámot és elvette a forgalmit. Én szerintem jogszerűtlen intézkedés volt ez. Hozzáteszem 2008. 07 hóban volt az autó először forgalomba helyezve és mivel új 4 évig adnak rá műszakit.
2010. nov. 7. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
honosítani kellett volna, nem?
2010. nov. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs, rendszámot már nem vehet le a rendőr.
2010. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Külföldi a cég akinek dolgozom, tehát nem honosítják az autót.
2010. nov. 7. 21:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Másodiknak: Vehet el rendszámot a rendőr bizonyos törvényi keretek között / hamis vagy meghamisították, visszaéltek vele, más gépkocsira szerelték fel, kivonták forgalomból és közlekedik vele, bűncselekményt követtek el vele stb. / A leírás szerint ez nem ilyen szituáció volt, csak arra reagáltam, hogy szerinted nem veheti el.

Továbbá:

Ha jogtalannak érzed akkor az elvétel helye szerinti rendőrkapitányságon panaszold meg. Ha igazad van akkor visszakapod és sűrű elnézeket kérnek tőled.

2010. nov. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megreklamáltam, elküldtek a sunyiba és legalább mint egy büdös bunkóval úgy beszéltek velem. Nem adják vissza még a forgalmit sem és nekem kb 60 napos ügyintézés-várakozás játékot intéztek ezzel.
2010. nov. 14. 22:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha céges autó, akkor viszont konzultálj a céged jogi képviselőjével, mit lehet ilyenkor tenni.
2011. márc. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!