Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyugtasson meg valaki. Ugye...

Nyugtasson meg valaki. Ugye nem lesz ebből büntetés?

Figyelt kérdés

Ma délután beleszaladtam lakott területen egy trafiba. Egy éles kanyar után álltak egy kocsma előtt de nem rendőr autóval. A kanyarba 60 nal mentem, a kanyar kivezetéséből, ahonnan már láthatott a trafi, onnan elvettem a gázt, és a kocsi kb 3-5 másodperc alatt lelassult az 50 re, és úgy mentem tovább a kocsi felé, ami még kb 200 méterre volt. Mellé érve láttam, hogy mérnek. Amúgy a kocsi nem az én sávom mellett állt, hanem a szembesáv mellett, de velem szembe. Lehet hogy a faluba érkezőket mérte inkább? Mert a lakott terület táblán belül volt egy 10 méterrel. Amúgy ekkor nem ment ott épp senki...

Kaphatok így büntetést? Maximum mennyit? Ha egy hónapig nem jön semmi papír megnyugodhatok?

Köszönöm minden hozzáértő válaszát!


2010. nov. 30. 16:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60 nap alatt kell kiküldeniük a határozatot, így 60 nap után nyugodhatsz meg.
2010. nov. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A kalkulátor szerint 65 km re adják a 30 ezret... Akkor ez már jó jel:) Remélem a valóságban is így lesz.
2010. nov. 30. 16:19
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk azért 60-nal belehajtani a kanyarba lakott területen nem sok észre vall. Tél van, nem tudhatod, hogy milyenek az útviszonyok!
2010. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
5%

Üdv.


Ha a megengedett sebesség maximum 50 volt, akkor semmi félni valód nincs. Gondold át végig egyszer logikusan a helyzetet. Van 3 autó. Fingpontosra úgysem tudják beállítani a kilométer órákat, legalább is nem mindegyik autón, épp ezért jött érvénybe már ezer éve, hogy aki a megengedett sebességnél 25% -ával hajt gyorsabban, arra érvényes a büntetés.


Nincs félni valód, max. nagyon pici. De szerintem nem kell félni. :) Ilyen kis gyorshajtásnál meg nem fognak sok büntetéseket küldeni, nyugi.

2010. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%

" épp ezért jött érvénybe már ezer éve, hogy aki a megengedett sebességnél 25% -ával hajt gyorsabban, arra érvényes a büntetés. "


És ezt törvényi rendelkezéssel is alá tudod támasztani? Ja, nem? Akkor minek beszélsz ostobaságot? 100 km/h alatt 3 km/h a tűréshatár, 100 fölött pedig 3%. És nem 25.

2010. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ezen táblázat szerint 50 km-nél csak 30 % túllépés (65 km) fölött büntetnek:

[link]


3 km tűrés a mérésben van, azt konkrétan tudom, hogy nálunk a helyi erők 68-ra állítják a traffit, csak afölött lő.

2010. nov. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát az már más kérdés, hogy a kanyarban volt-e mondjuk 30-40-es sebességkorlátozás!:P Mert akkor a másfélszeresével hajtott elég durván...
2010. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Nyugi megnyugodhatsz teljesen ha a helyszínen nem állítottak meg akkor a továbbiakban 60 ért nem fognak büntetni.

Ha 50-es táblánnál vki megy pl 55 el le kapja a trafi és a rendőr meg is állítja a helyszínen szabhat ki szabálysértést ha nem állít meg a továbbiakban az nem felhasználható a számukra szal nyugodt lehetsz teljesen.

2010. nov. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

"És ezt törvényi rendelkezéssel is alá tudod támasztani? Ja, nem? Akkor minek beszélsz ostobaságot?"


És azt alá tudod támasztani, hogy én nem tudom alátámasztani? Ja, nem? Akkor minek pofázol bele? Nem fogom alátámasztani, mivel nem fogok órákat tölteni ezzel, de mikor én tanultam a kreszt, ezelőtt 3 évvel, akkor egy nyugalmazott rendőr oktatott, mint ahogy sok helyen is így van. Nyilván való, hogy egy kresz oktatáson elmondják ezeket az alapdolgokat. Ha nem, akkor elmondja a gyakorlati oktató.


Amúgy ezt a % -ot elég sok mindenki elmondja, ha nem is pont 25% a mai, de a környékén van, mivel nem lehet minden légyszar pontos.


Nyasgem! :))))

2010. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 2. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!