Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán leállósávon végig...

Autópályán leállósávon végig menni, csak mert dugó van, mennyi a büntetés?

Figyelt kérdés

Ma az M5-ösön nagy dugó volt, mert egy kamion beborult az árokba, és a fél utat elfoglalta a szerelvény. Ott voltam azon a kb 4-5km-en vagy 1 órát, csak lépésben lehetett haladni, meg állni, sokan ki is szálltak.

És sokan megfogták magukat, és vészjelzővel a leállósávon jobb oldalt végig mentek. Mikor oda értem a belesethez ott állt egy rendőr, és be akartak vágni mögém/elém, hogy a rendőr ne lássa meg, jöttek mögöttem, előttem egy ideig, majd a rendőr rá mutatott az autóra, és kiállította a sorból.

Mennyi a bírság, illetve minek számít a bírság?

Mi a szabálysértés neve, és bírsága?

Vagy 8 kocsit kiszedtek a sorból.


2011. jún. 25. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%

Szedték volna le a rendszámot és csinálták volna úgy.

A rendőrök egyébként sem hagyhatták volna el a baleset helyszínét azok a marhák akik meg a rámutogatásra "engedelmeskedtek" magukra vessenek.


Nem akarok megint nyugattal jönni, de olaszországban ezt 30 perc alatt letakarítják az útról!



Am sztem max 50 ezret fognak rájuk kiszabni, a felső határ 150 de a büntetés mennyisége függ az előélettől is.

2011. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Egy életre elvenném a jogsiját az ilyen parasztnak, nem egyszer látni, hogy beáll a leállósáv is miattuk, és a mentő sem tud haladni.
2011. jún. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Am sztem max 50 ezret fognak rájuk kiszabni, a felső határ 150 de a büntetés mennyisége függ az előélettől is."

Tévedsz.

A büntetési tétel 150.000,- Ft, és az "leállósáv" szabálysértés az objektív felelősség alá tartozik, így a rendőrnek nincs mérlegelési joga. A közigazgatási bírság összege 150.000,- Ft lesz, plusz mivel a rendőr "tettenért", ezért pontot is kap érte a szabálytalankodó.

2011. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Helyes. Olyasmi ez, mintha valaki a pénztárnál eléd vágna a sorban a tele kocsijával, mert ő siet. Menjen az anyjába az ilyen f@sz.
2011. jún. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Igen nálunk azért tart órákig te butus, mert a nem normális autósok elfoglalják a mentőautó, rendőrautó, baleseti helyszínelő elől az utat. Meg ha lenni annyi eszed, hogy a baleset helyszínét nem csak takarítani kell, akkor tudnád, hogy életet is kell menteni, tehát mentő, tűzoltó aki kivágja, és rendőr aki helyszíneli. De téged, és a hozzád hasonló értelmes embereket, majd csak "letakarítjuk", hogy beleférjünk a juniós 30 percedbe...

150eFt kktv. bírság.

2011. jún. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Örökre elvenni a jogsiját az ilyen tuskó parasztnak! Végre csináltak valamit a rendőrök! Ez kell!
2011. jún. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%

"Helyes. Olyasmi ez, mintha valaki a pénztárnál eléd vágna a sorban a tele kocsijával, mert ő siet. Menjen az anyjába az ilyen f@sz."


ezt én nem értem. neked milyen kárt okoz az, aki a leállósávban halad? neked attól még ugyanúgy vesztegelni kell a sorban ha ott marad, ha nem. sőt egy autóval kevesebb lesz előtted. buta irigy ember vagy.

(soha nem hajtottam még leállósávban)

2011. jún. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Neked milyen kárt okoz az, aki a leállósávban halad?"

Nekem speciel annyit, hogy a mentést nehezíti, van amikor percekre el is lehetetleníti, amíg ki nem tudják szedni a sorból, a mentésben résztvevők közlekedését akadályozza. Ezzel akár tíz-húsz-ötven perccel is képes meghosszabbítani a dugóban töltött időmet. És van olyan terület, ahol húsz perc aktív munkavégzés tízezrekben mérhető, míg a dugóban ülés nem...

2011. jún. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
41%
5000 ft
2011. júl. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kárt okoz a bunkója nekem ,hogy a sor elején be fog vágni mint ahogy itt is próbálkoztak vele ,és annyival hátrébb kerülök,plusz akadályozza a mentést. Nagyon helyes hogy végre végigbüntették ezeket a "sietős" autósokat.Mindenhol ez kellene vagy kamerán rögzíteni.
2011. okt. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!