Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a megoldás egy ilyen...

Mi a megoldás egy ilyen szituációban?

Figyelt kérdés
Ma délután 2 osztálytársammal vártuk a buszt amikor a megállóban lévő emberektől hallottuk, hogy nézzétek elütötték a bácsit. Ekkor mi odanéztünk és már csak azt láttuk hogy az idős férfi az aszfalton fekszik... Mi hárman gondolkodás nélkül szaladtunk oda segíteni, hívtunk rendőrt és mentőt. Szerencsére nem történt nagy baj, de a bácsi feje eléggé vérzett, összetört a szemüvege. Rajtunk kívül egyetlen egy ember(!) állt félre és várta a mentőt velünk, próbált segíteni. Persze később mikor már nagyjából rendeződött a helyzet odajöttek páran de ők is csak bámészkodni... Kérdésem az, hogy ilyenkor hol van az a sok nagy szájú ember aki beszól a másiknak, lenézi stb.? Szörnyű azt látni amikor valaki tehetetlenül fekszik az úton és a mellette elsétáló/autóval elhaladó emberek tudomást sem vesznek róla. Megkérném a válaszolókat arra, hogy őszintén írják le mit csináltak volna ebben a helyzetben. Köszönöm. 16f
2010. nov. 30. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Pontosan ismertétek fel a helyzetet és azt tettétek,

amit tenni kell egy hasonló szituációban.


A sok közömbös felnőtt, meg szégyellheti magát!


Köszönöm a bácsi nevében, akinek természetesen nem volt lehetősége ezt a talpraesett, gyors segítséget megköszönnie.


A LEGNAGYOBB DICSÉRETET ÉRDEMLITEK !!!!!

2010. dec. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tubarózsa ***** válasza:

én is hasonloan jártam volna, ha utcán v buszon látom h vki elesig rögtön odafordulok, és ha kell segítek. pl egyszer mentem busszal, nő ált, a busz hirtelen fékezet(személykocsi bevágott elé) és elesett, ugy verte be a fejét h nagyon vérzet a feje, kb 15en lehetünk a buszon, de én voltam az egyetlen aki odament segiteni a többi meg nézet "h jaj szegény utas"....(a soför a mentőket hívta, és csak azért nem szált ki, mert a nő pont ugy esett h az ajtó elé(mármint ami van soför mellet)... sajnos sokszor látom/hallom én is h otthagynak embereket... ha más nem legalább a mentőt lehetne hivni.

azért jó látni, hogy vannak még ilyen fiatalok akik segítenek, a sok felnőtt, meg szégyelje magát!

20L

2010. dec. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én tavaly télen beleálltam autóval egy 2 méter mély árokba, alig tudtam kiszállni. Az út szélén álltam, hátha valaki megáll segíteni, de kb 50 autó ment el mellettem és a többség csak bámult ki az ablakon és röhögött. Szerencsére arra járt egy ismerős és segített. Szörnyű az emberek hozzáállása ezekhez a dolgokhoz.

Ti nagyon ügyesek voltatok, legyetek büszkék magatokra! :-)

2010. dec. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az emberi természet ilyen,ezen nem kell fennakadni srácok.Én a mentőknél dolgozom,közterületi eseményeknél rendszeres a szájtátó tömeg,akik a sok tv-ben futó kórházsorozat miatt mind önjelölt orvosok és ellátók,de a valóságban nem mernek cselekedni.Pedig a bajba jutott embernek az is nagy segítség lenne,ha csak valaki letérdelne mellé és mondjuk a kezét megfogná.

Engem (néha) az zavar inkább,hogy ők mint laikusok,nekem mint szakembernek megmondják hogy mit tegyek,illetve kérdőre vonnak a tömegből hogy miért nem így meg úgy csinálom?Na az a legviccesebb.Pl. egy asztmás rohamnál volt hogy valami idióta odaszólt nekem hogy -miért nem intubálja már meg??? :))) De még sztorizhatnék estig...


De visszatérve...ez mindig így van.A sérült/beteg a flaszteron fekszik,a tömeg körbeállja és drukkol.

Egyébként van olyan típus is,aki odamegy a sérülthöz és amikor megérkezünk,akkor odaáll elém és elkezdi sorolni hogy mit látott és mi történt és mi volt a sérülttel és igen ő hívta a mentőt és... és ...és..és... csak mondja mondja,pedig ez a szituáció nem is róla szól.


Szerintem ennyit elég tenni hogy odamész a sérülthöz,MEGKÉRDEZED hogy van,mi a baj és akarja-e hogy mentőt hívj?!Jó mondjuk a gyalogosgázol pont az,akit nem kell kérdezgetni,mert egyértelmüen szüksége van mentőellátásra,ez nem vitás.

De a többi esetbe így kéne.Fontos hogy a cselekedetedet a segítség vezérelje és nem pedig a fontoskodás!

A hajléktalanokhoz a fontoskodók rendszeresen mentőt hívnak,arra nem gondolva hogy a mentők száma korlátozott és egy vajúdó nőtől,egy gázolttól,egy infarktusos családapától vonják el a segítséget és így a lehetőséget a túlélésre.A hajléktalanszállók üresen konganak,mert nem hajlandók bemenni a verekedések és a lopások miatt.Tehát innentől kezdve ez az Ő DÖNTÉSÜK hogy az utcán maradnak.Nem kéne őket erőszakkal és mások kárára "megmenteni".

2010. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!