Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Valaki elmondja, hogy mikor...

Valaki elmondja, hogy mikor kell láthatóságimellényt használni biciklin? Valamint ausztriában hogy van ez?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én se tudtam biztosan, ezért megnéztem Kresz-ben:

[link]

54. § szerint: "A kerékpárt éjszaka és korlátozott látási viszonyok között a külön jogszabályban meghatározott lámpákkal kell kivilágítani és a kerékpárt hajtó személynek - lakott területen kívül - fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie."

2010. dec. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval csak sötétben kell a mellény? (Persze lakott területen kívül)
2010. dec. 26. 18:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"és korlátozott látási viszonyok között"


Tehát ha köd van, akkor is hordani kell. Amúgy szerintem semmi bajod nem lesz, ha nappal is használod.


Ui.: Boldog karácsonyt! ;)

2010. dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
24%
Igaz, hogy nem néztem most utána, de én úgy emlékszem, hogy este tíz után lakott területen belül is kötelező (lenne) a láthatósági mellény. Az más kérdés, hogy tíz biciklisből kb. hatnak még világítása sincs, de a "critikal mass"-on büszkén emelgetik a cangát (na meg a szavukat)!
2011. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bary79 ***** válasza:

Akkor kell, ha nem akarsz megdögleni.

A 22 h után hülyeség, nem? Télen du 4-kor töksötét van!

2011. jan. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sezrintem nincs idő meghatározva. De az biztos, h lakott területen kívül amúgy iy kötelező lámpát használni, illetve ha a közvilágítás fel van kapcsolva. 22:23: Én is járok kritikál massra és egész évben nappal is használok mind mellényt, mind lámpát meg bukósisakot. És erre figyelmeztetem az ebereket. Szerencsére manapság egyre többen használnak lámpát. Azért mert nem autózik, nem kell basztatni...
2011. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Te félreértesz valamit, ez nem "b@sztatás" hanem tény, ami lehet, hogy fáj de igaz!Pl. itt egy idézet egy rendőrségi cikkből: "Tíz kerékpárosból körülbelül három veszi fel a láthatósági mellényt a rendőrség tapasztalatai szerint,.....s mint láthattuk, a mellény hiánya valóban tragédiához vezethet. Azt mindannyian tudjuk, hogy Te a csekély kisebbséghez tartozol ezzel a hozzáállással, sajnos!
2011. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!