Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntettek Ausztriában, de...

Megbüntettek Ausztriában, de nem tudom miért?

Figyelt kérdés

A történet a következő: Alapvetően 100-zal lehet menni. Ez rendben is, 99-el mentem. Dombon fel, dombtetőn átérve lenézek látom a falu táblát, lassítok (bőven letudtam lassítani 50 re) de látom a falu tábla mellett rendőr fényjelzővel integet, leterelt az útról. Megállok, oda jön és megkérdezi:

Bemutatkozást most nem írom le, a lényeg hogy mutatja a detektorát 99 km/h és 137 meter. Nézek rá értetlenül, hogy most akkor mi van és mondtam neki, hogy 100-zal lehet menni. Mondta is hogy az rendben, de 137-méterre falu előtt nem szabad annyival. Nézek rá idegesen, há mondom mennyivel, erre 70 km/h. Nem értem, hogy a f*****a lehetséges ez. Nem volt kinn egy darab korlátozó tábla se. Visszakérdezek, hogy hogy van ez. Erre a válasz, hogy a falu tábla, illetve a korlátozó tábla előtt 400 méterrel már érvényes a tábla. Amikor ezt elmondta, nem tudtam hogy fel robbanjak, vagy csak simán röhögjek kínomban. Jön a poén: Mutatja HÁTULRÓL a falu táblát, rajta van egy 70 es. Nézem hogy és ... elvileg az mutatja. De hogy ? Kérdezem magamtól. Röntgen szemem is legyen akkor már ? Vagy jegyezzem meg a táblát meg ami a hátulján van, hogy visszafelé menet tudjam hogy mennyivel szabad menni ? Ráadásul még autóban haladva tippeljem meg hogy hol van a táblához képest a 400 m, ahonnan lassítanom kell. Marhára nem értettem a dolgot. Ráadásul az egész lejtő nem volt meg 400 méter. Végül már nem tudtam neki mit mondani, jött a következő lépés: "cváncig ojró" Egész véletlenül egy vasam se volt, nem hogy euróm. Közöltem is vele, erre megkérdezte, hogy forint ? Mondom az sincs. Erre jön a Kreditkarte ? Az van mondom, de nem sok pénz van rajta, elkérte a jogsim és mondta hogy menjek és vegyek fel pénz és menjek vissza, addig nála maradnak a papírjaim. Beültem , elmentem a legközelebbi városba este 10 kor, de csak 10 €-t tudtam felvenni. Na mondom ez egyszerűen csúcs. Visszamentem mutatom hogy ennyi sikerült. Innentől kezdve szó szerint féltem a csávótól. Ahogy kiabált... mondom mindjárt hasba ver oszt megrugdos... Pár perc pampogás után rákérdez hogy im van még ... Nézek rá kérdően, erre rákérdez hogy "Hendi?" Áááá... azt ne mondom, de de határozottan válaszol. Mondom az tójer volt, erre kiakad megint hogy bezzeg drága telefonra van pénz, de Ausztriába meg pénz nélkül megyek.

Kb 30 percig ott voltam. Legvégül feladta vagy nem tudom és kiállított egy csekket 10 €-ról. (20 helyett) és mondta hogy csűsz. Mondom nem szivatom le magam, megköszöntem és mondtam hogy Maga jó ember. oké oké viderzén, jött a válasz.

Pff ... járt már valaki így ? Nekem igen lehúzós gyanús. Gondolom ők is így kapják a fizujukat, vagy a bónusz pénzt...

Illetve a nagy kérdésem : Tényleg 400 m-rel a tábla előtt már lassítani kell a megadott sebességre ?

Egész hazafelé ezen agyaltam, meg most is ezt keresem (magyarul) hogy mi erre a szabály, de nem találok semmit csak hogy a meghatározott sebességet tilos túllépni.



A nyugtán ezek vannak: Grund (Tat): §102/5 KFG

Fortl. Zl. 8


Ezen kívül az összeg 10 €, a kocsi márkája, rendszámom, dátum idő és hogy hol volt a büntetés.


Ez a 10 € kb. 3000 ft. Ezért kapok fekete pontot? Vagy nem? A magyarnál tudom hogy fel van tüntetve valahol, de itt :s Nem tudom

Kérlek segítsetek!

Köszönöm! Üdv: Dávid


2011. júl. 13. 01:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
ki küldték? általában nem sokták ki küldeni külföldröl a büntetést de fizesd ki és kész. Jah amugy meg LECSÓÓÓÓÓÓ!!!!!!
2011. júl. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes a történeted.Bár nem igazán értettem a büntetésed okát..(kétszer is elolvastam)

Megbüntettek mert nem lassítottál 400 méterre a falutól?? Ilyet én még nem is hallottam,hogy mielőtt faluba ér az ember lassítani kell.De mégis hogy gondolják ezt? Hiszen sokszor olyan helyen autózik az ember hogy fogalma sincs mikor jön falu.Akkor honnét tudjam hogy 400 méterrel arrébb falu lesz?Én nem is találtam erre semmi írást,vagy szabályt.A sebességkorlátozást meg mindig jó előre jelezni kell.Ha nincs tábla akkor nincs sebességkorlátozás...Senkinek nem kell a hasára ütnie,hogy "hoppá,lassítani kell mert 400 méterrel arrébb falu jön.."

Én úgy érzem,hogy téged becsaptak,és áldozat lettél.

Ahogy majdnem minket is be akartak csapni májusban.

Mi is Ausztrián keresztül mentünk hazafelé Angliába.Mindig autópályán megyünk,de most kitérőt tettünk Ausztriában.Betértünk egy faluba,és mivel alapjáratban óvatos emberek vagyunk ,így minden szabályt betartunk még akkor is ha sok autósnak nem tetszik ez.Vagyis ahol 50km/h sebességgel lehetett menni mi annyival mentünk,és nem igazán érdekelt minket hogy mások mentek volna 100-al.

Az egyik faluban minket is elkapott a rendőr.Szokásos rutineljárás.Elkérte a párom jogsiját,a kocsi papírjait,sőt az útlevelet is elkérte (mi útlevéllel utazunk mindig.)Minden rendben volt,így elkezdte a kocsit tüzesen átvizsgálni.Elég sokáig nézegette majd azt mondta baj van..Nem ég az egyik lámpánk.Ott helyben a párom elkezdte kicserélni a biztosítékot.Teljesen új dobozból vette elő,mert mi indulás előtt mindre felkészültünk.De sajnos a zsír új biztosíték sem volt jó.Így a rendőr elkezdte,hogy meg kell minket büntetnie. 10 euróval.Párom morgott,de azt mondta,rendben.Írja meg a papírt,adja a csekket,és majd befizetjük.De a rendőr helyszíni bírságot követelt,és flegmán odavágta,hogy nem hiszi el,hogy nincs nálunk 10 euró.Engem meglepett a rámenőssége,ezért a párommal azt mondtuk,hogy oké,menjünk be az őrsre,és ott a helyszínen fizetünk..Nem tetszett a rendőrnek,jött egy csomó szövegel,de az idegessége miatt egyre nehezebb volt megérteni a az angol tudását..Németül meg mi nem tudunk egy szót sem.Végül is mi mondtuk a magunkét,hogy bemegyünk vele a rendőrségre,és készséggel fizetjük a büntetést,ő meg a maga szövegét,hogy helyben kell fizetni,mert ő nem hagyhatja el a helyét..De nem hagytuk magunkat.Amikor már azt mondta a párom,hogy adja meg a rendőrség számát ahol ő van szolgálatban,mert panaszt teszünk,akkor elengedett minket.Nem adott semmi csekket,és nem fizettünk..

Később arról beszélgettünk,hogy

1. nem volt rendőr csak annak adta ki magát,hiszen igazolványt nem mutatott,és egyenruhát bárki vehet magának ha akar.

2.rendőr volt,de egy kis mellékest akart,de velünk nem járt jól.

Gondoltuk,hogy bemegyünk a rendőrségre és panaszt teszünk hivatalosan is..De végül is inkább visszamentünk az autópályára,és amilyen gyorsan csak lehetett elhagytuk az országot,igyekeztünk elfelejteni a kellemetlenséget.

Egy valamit megfogadtunk.Soha többé nem térünk le az autópályáról.

39/N

2011. júl. 13. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Érdekes a sztori nagyon. Én is elolvastam kétszer is. És nagyon lehúzás szaga van. Nem sok a háromezer forint, én befizetném. Csak az a baj, hogy ezt újra és újra megteszik majd, ha nem is veletek, másokkal. Én egy kicsit utánanéznék ezeknek az ottani szabályoknak. Kétlem, hogy így lenne, ahogy leírtad..
2011. júl. 13. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vagy te találtad ki a történetet, vagy a "rendör" egy honfitárs (magyar) volt osztrák rendörnek öltözve.


Ilyen itt nincs, ezt egyetlen osztrák rendör sem kockáztatná, mert nemcsak hogy kirugnák, de komoly büntetést is kapna érte - akár börtönbe is kerülhet. Ilyen ötlete csak olyan valakinek lehet, aki MO-on él(t), ahol a törvényeket senkinek nem kell betartania.

2011. júl. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az utolsó kommentelőnek válaszolva: Nem én találtam ki a történetet. Ezt mondta. Szó szerint, 400méterre a tábla előtt már annyival kell menni. Miért találnék ki ilyen hülyeséget ? :)

Amúgy 02:56 -ra válaszolva, én is higgadtan vezetek, a szabályokat betartva. Bőven letudtam lassítani 50-re falutábla előtt.

Nálam is helyszíni fizetést akart. Mindenáron. Ott ordibált velem, hogy "Kátásztróf" Miaz hogy nincs nálam pénz. Hogy mehetek ki Ausztriába pénz nélkül.

De végül 20 helyett csak 10 re vágott meg. (mert annyit tudtam felváltani) De kaptam róla papírt is. Akkor ez nem zsebbe ment nem ? Vagyis talán ez alapján kapnak valami bónuszt ?

El mehetnek a fenébe. Amúgy biztos hogy rendőr volt, rendes rendőrautójuk volt, egyenruhában, pisztojjal az oldalukon, radarral.


Felesleges bármit is tennem gondolom, mivel nem tudom bizonyítani, hogy mi történt. Nem vette semmi kamera, meg ilyesmi hogy szabályosan közlekedtem. Nem értem az egészet. Akkor ennyi erővel bármikor megyek külföldre, szabályosan közlekedve is megbüntethetnek. Kitalálnak valami hülyeséget és úgy is beveszi a keveset tudó "külföldi"... magyar állampolgár.

Cs***ék meg. Dugják föl a pénzüket.

Jut eszembe még a hátsó lámpáim is ellenőrizte.

A büntetésen Grund (Tat): §102/5 KFG van feltüntetve. Nem tudja valaki mi is ez pontosan ? Mert én ilyet, de még ehhez hasonlót sem találtam.


Köszi, még egyszer a válaszokat és várom a további segítségeket, véleményeket!

Köszi, üdv: Dávid

2011. júl. 13. 12:15
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolóra még visszatérve:

Tuti, hogy törzskönyves német volt. Az akcentusa, meg ahogy kinézett. Egy az egybe német.

De ezzel hogy tudnának lebukni ? Megbüntetett, oda adta a nyugtát, vagyis ezt a büntetésről szóló cetlit. Akkor hivatalos nem ? Tehát nem derülhet ki az eset,hogy mi történt nem ? Megkérdik a kapitányságon hogy ez mi volt... megmondják nem égett a lámpám, vagy nem volt elsősegélycuccom, vagy valami alapvetőt kitalálnak. Úgy sem lehet bizonyítani mert felkeresni nem fognak.


Á nem értem az egészet. De a történet az igaz. Ezért vagyok kiakadva és fordultam hozzátok segítségért.

2011. júl. 13. 12:22
 7/12 A kérdező kommentje:

Feltöltöttem a cetlit amit kaptam.

[link]


hátha segít valamit

2011. júl. 13. 12:30
 8/12 A kérdező kommentje:

Tovább böngésztem rátaláltam erre:

[link]

Ezen belül is a közlekedési szabályoknál:

"A lakott területeket a helység neve táblától számítják."


Ennyi. Akkor tényleg átvertek. Ez ilyen egyszerű ? De most tényleg. Akkor bármikor bárhol átverhetnek, mert ki tudnak akár mit találni.

2011. júl. 13. 15:06
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva...!!! Ilyesmit még sose hallottam, főleg nem egy olyan civilizáltnak tűnő országból, mint Ausztria... látszik,hogy hülye emberek mindenhol vannak. Sajnálom, hogy belefutottál egy ilyenbe, legközelebb akard hívni a főnökét vagy tegyél hivatalos panaszt a rendőrségen. Bár megértem,hogy ilyenekkel nem akarsz fáradni, és nem nagy összegre büntetett meg, de felháborító, hogy bárkivel bármikor megtehetik ugyanezt!
2011. júl. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem az hogy nem időzök ilyenekkel, mert volt időm és eléggé bökte a csőröm a dolog, csak az volt bennem, mi van, ha itt Ausztriában tényleg ez a szabály. Fogalmam sem volt, de azért erős gyanúm volt, hogy csak átverés.

De ha meg ezt felvetem, tuti biztos hogy megszívom .. eléggé. Akkor még tett volna rá pár tíz eurót, az tuti.


Ráadásul! Másik honlapon segítettek nekem, rákerestek a szabályra, ami alapján megbüntettek és: Az a jogszabály a papírokra vonatkozik, amiknek nálunk kell lennie.


Tulajdon kép azért büntetett meg papír szerint, mert nem volt nálam valami papír. (Pedig minden nálam volt és meg is mutattam neki)


Ennyit róluk ... Ezentúl minden beszélgetést (ha lesz legközelebb) felveszek és tuti biztos az igazoltatás után megyek a kapitányságukra és lejátszom nekik.


Ha ilyenen rajtakapják az egyenlő a börtönnel.

2011. júl. 16. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!