Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Európában van ilyen mint...

Európában van ilyen mint Észak-Amerikában? Rumble-strips a neve (linkelek képeket)

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


2010. dec. 27. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Van, Magyarországon is ilyen útszakasz.

De az autópályákon ha jól emlékszem a festék anyagával érik el, hogy surrogó, rezonáló hangot adjon a gumi, figyelmeztetve a sávelhagyásra.

2010. dec. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert szerintem ez nagyon hatékony, és nem is olyan költséges mint sok minden más.
2010. dec. 27. 17:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg nem rossz megoldás.


Ausztriában valamelyik szűk alagútban rámentem egy hasonlóra, el nem tudtam képzelni hogy mi ez a zaj, azt hittem a futóműnek vagya féknek lett valami baja. Aztán vettem csak észre hogy egy ilyenre mentem rá.

2010. dec. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyen nálunk is van... nem tudom pontosan mi ez. Még nem néztem közelről, de a pályán szoktam látni a legszélső sávban... Gondolom azért, ha a sofőr elalszik és még nem sodródott le, csak jó úton halad, hogy megtörténjen, akkor erre a fura, idegen zajra felébred...
2010. dec. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor nagyon új dolog, és még minden autópályán sincs, nem hogy sima magyar főutakon.


Meg a magyar nevét sem találom :)

2010. dec. 27. 19:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom merre felé laksz, de én egy kis város mellett egy faluban... A városban(Tata) viszont nem is egy helyen van ilyen... most mentem el jóanyámért és kicsit körbejártam amerre eszembe jutott... 5 helyen találtam hirtelen...


Pályán a lehajtóknál már biztosan láttam néhány helyen, de menet közben is szokott lenni... Van, amikor átterelnek a leálló sávba és akkor hallani ezt a fura zörgést, ahogy a kerék megy át rajta... Bár nálunk nem ekkora mélyedések vannak, hanem pici 1cm magas kis négyzeteknek tűnnek egymás mellett... talán 2-3 cm lehet köztük...

2010. dec. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Dél-dunántúlon.


Nem sokat hallottam róla, itteni médiában, meg még neve sincs itthon!

2010. dec. 27. 23:23
 8/9 anonim ***** válasza:

AKUSZTIKUS BURKOLATI JEL


A járművezetők fáradtsága, elalvása miatt jó néhány baleset történt az autópályákon. Ezek helyszíneit megvizsgálva jellemző baleseti gócpontokat nem sikerült kimutatni, ezért 2001-től az akusztikus burkolati jelek alkalmazásával próbálják az üzemeltetők megelőzni a baleseteket. Ha a járművezető letér a forgalmi sávról, akkor a burkolati jelen található bordák rázó- és hanghatással figyelmeztetik erre a vezetőt. Ma már a burkolat-felújításokat követően minden szakaszon így készül a leállósáv felőli úttest szélét jelző vonal.


[link]

2010. dec. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi akkor ez csak autópályákon van, ott sem mindenhol.


csak mert kint szinte az csoda, ha nincs ilyen egy 2 sávos főúton :)

2010. dec. 28. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!