Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha jól látok, de nem tökéletes...

Ha jól látok, de nem tökéletesen, akkor tuti szemüveggel kell majd vezetnem?

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy tökéletes a átásom, de nem is rossz. Nem szoktam hordani szemüveget, mert látok nélküle. De mikor voltam szemésznél, akkor minusz 1-es szemüveget fel írt. Most, majd ha megyek orvosi alkalmasságiért, és nem tökéletesen látok majd mindent, akkor TUTI, hogy felírnak szemüveget vezetéshez? Nem mintha tiltakoznék ellene, de nem szeretem zavar, kényelmetlen, meg nehéz lenne hozzá szokni, mivel sosem hordom.

Muszáj lesz vezetéshez hordani?


2010. dec. 29. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt az orvos fogja eldönteni. DE kérheted, hogy úgy adja ki az alkalmassági véleményt, hogy a kontaklencsét is megjelöli rajta, akkor nem kötelező a szemüveg viselése. Te dönthetsz, hogy szemüveggel vagy kontaklencsével fogsz vezetni. Max előírják a tartalék szemüveg meglétét.
2010. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
-1 azért annyira nem jó és ez valszeg még romlani is fog (gondolom még tini vagy). A szemüveget meg hipphopp megszokod. Nekem is van 15 éve... és sajnos már -4
2010. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az orvos tud róla, hogy szemüveged van, akkor biztosan be fogja jegyezni az orvosi alkalmassági igazolásodba. Ha nem tud róla és végez látásvizsgálatot (persze, hogy végez, hiszen itthon egyáltalán nincs is olyan orvos, aki csak kiállítja a papírt, nem is hallottam ilyenről), akkor valószínűleg meg fogja kérdezni, van-e szemüveged. Ha elmondod, hogy van, onnantól egyszerűen bejegyzi, ha nem, akkor meglep egy beutalóval a szemészetre és jó eséllyel akkor is beírja, hogy csak szemüvegben vezethetsz, hiszen anélkül nem látsz megfelelően. Ha viszont le tudod olvasni megfelelően a szemészeti táblát, akkor nem fog problémázni az orvos, mert a közlekedés biztonsága szempontjából teljesen mellékes, hogy szemüveggel vagy nélküle látsz-e jól.
2010. dec. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen, benne lesz a jogosítványodban, hogy kontaktlencsében vagy szemüvegben vezethetsz. anélkül nem vehetsz vezetésórát sem. próbáld a lencsét, én is azzal élek évek óta;)
2010. dec. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!