Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Át mersz menni a zebrán...

Át mersz menni a zebrán alapos körültekintés nélkül zöld lámpánál? (Mikor elvileg azt hiszi az ember, hogy neki van elsőbbsége, és nem jönnek autók. )

Figyelt kérdés
Már régóta figyelem,és persze bosszant is,hogy mikor épp zöldre vált a lámpa,és elvileg átmehetnék,(kereszteződésekben)épp akkor jönnek az autók oldalról,olyan szögben hogy épp nem esik a látószögembe.Méghozzá nem is annyira lassan,és úgy, mintha nekik lenne elsőbbségük.Én vagyok a hülye,vagy tényleg nekik van elsőbbségük,és "engedjem" el őket?
2011. jan. 5. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én körülnézek mindig. Féltem azt a kis tyúksz.ros életemet.
2011. jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Autó el kell hogy engedjen ha egyszerre van zöldetek.

Amúgy mindig érdemes szétnézni, nem tudhatod milyen barom jár arra..

2011. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálunk tényleg JELZŐ lámpák vannak. (Jelzés értékűek a színek) így attól még hogy neked zöld van a zebrán nem biztos hogy egy barom (mert nincs rá jobb szó) elkaszál annak ellenére, hogy neki már bőségesen piros volt.


Kultúra vazee...:)

2011. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
kresz: Gyalogost a gyalogátkelőhelyen ha neki szabad jelzése van MEGZAVARNI SEM SZABAD! előírás kérem. ha nincs jelzőlámpa akkor is ez az előírás
2011. jan. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Felénk úgy látszik kulturált emberek vannak mert még egyszer se ütöttek el a zebrán, úgy meg főleg nem hogy nekem volt zöld.

Igaz szoktak száguldozni de nem a lámpáknál.

Nem nézek körül csak azt figyelem hogy mikor van zöld.

2011. jan. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én mindig körül nézek, akkor van elsőbbsége az embernek ha meg is adják.

A sokat szajkózott szilveszter esti, pesti gázolás áldozata körülnézett? Pedig neki nem is zöld volt a lámpa, hanem ki volt kapcsolva, igaz, hogy neki volt elsőbbsége, de ha lett volna annyi esze, hogy körülnéz, főleg, amikor 2 autó takarásából lép ki éjszaka, akkor nem lenne miről beszélni.

2011. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én mindig körülnézek,felénk már többször is gázoltak embert a zöldön. Sok köcsög..
2011. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én reflex szerűen körül nézek mindig, bár egyesek még pirosnál se
2011. jan. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én Mindíg körülnézek miközben megyek át sőt ha megyek a zebrán akkor is... Nálunk van (ez egy város) egy olyan főút hogy ugye te mész a jobb oldali sávban , és van pár száz méter hosszú épület melletted + a járda na most ugye lámpánál zöld és te fordulsz jobbra és ilyenkor a gyalogosnak zöld van! És én nem egyszer megyek át azon a zebrán de akik jönnek az úton autósok és fordulnak jobbra annyira mennek hogy sokszor én hátrálok meg a zebrán nehogy elüssön mert ugye mindenkiben benne van az(autósokban) hogy érjek még át a zöldön és akkor nyomja neki és hirtelen kanyarodik de meg tud állni de te ezt csak akkor veszed észre mikor megáll különben úgy látszik mintha jönne mint az állat... Remélem értitek :)
2011. jan. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na hát akkor kezdjük egy kis KRESZ-el, illetve vezetéstechnikai tréninggel:


Az autósoknak a jogosítvány megszerzéséhez ügye el kell végezni a KRESZ tanfolyamot, ahol elhangzik az, hogy a zöld kétféle lehet:

- nyilas: ekkor biztosan lehet úgy kanyarodni, hogy senkinek sem kell majd elsőbbséget adni a kanyarodó járművel

- teli: valszeg a kanyarodáskor azon az úton ahova kanyarodunk majd elsőbbséget kell adni a gyalogok számára (ez nem biztos hogy így is lesz, de erre kell felkészülni, mert ha tuti nem kéne elsőbbséget adni, akkor nyilas zöld lenne)


A zebrán áthaladó gyalogost valóban még csak zavarni sem lehet a járművezetőnek. Zavarás: figyelmét elvonom, megijesztem, stb... pl.: megtévesztő sebességgell haladás, rá dudálás, kormány olyan rángatása, ami a gyalogban félelmet kelthet, stb....



Gyalogos:

A KRESZ rendelkezik arról is, hogy a gyalognak a zebrán való áthaladás előtt meg kell győződnie az áthaladás veszélytelenségéről, biztonságáról.



Vezetéstechnika: kanyarodó járművel illik megnézni, hogy ahova kanyarodunk, ott van-e zebra, van-e lámpa. BTW: kanyarodó járművel azon a "kanyarodott" úton átmenő gyalogok számára elsőbbséget kell adni, a kanyarodó sofőrnek tehát már csak ezért is körül kell(ene) néznie.



Gyakorlat: sajnos valóban sokszor ez a "csípjuk el a zöldet" uralkodik.



Ahol rutinból közlekedem gyalog és tudom hogy nincs rá kanyarodó, ott nem nagyon szoktam körülnézni, hiszen úgyis én vagyok a jó. Ahol tudom hogy van rákanyarodó sáv, ott körülnézek, meg úgy általában is igyexem, persze a legtöbbször eddig mindig zebrán akartak elütni, mert mondjuk épp nem figyeltem.


Balesetmegelőzés: kultúráltabb helyeken (értsd nem Mo-n) a kanyarodó járművezetők figyelmét felhívandó kiteszik a sárga, gyalogosokra figyelmeztető villogó lámpát, ami szerintem hatalmas találmány. Léteznek még más ehhez hasonló balesetmegelőző eszközök is, amiket Mo-n kb sose fognak használni (kár).


És akkor itt ragadnám meg az alkalmat hogy megköszönjük annak a fa*kalap jogalkotónak aki kitalálta hogy nem kötelező a kresz tanfolyam. Akik távoktatásban tanulják meg a kreszt, ezeket honnan fogják tudni? Mert a kresz-ben ezek nincsenek ám benne (mármint a különbség a nyilas meg sima zöld között, stb...)


Köszönjük emese

2011. jan. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!