Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyik nap egy bevásárlóközpont...

Egyik nap egy bevásárlóközpont parkolójában parkoltam! . Kaptam egy "tiltott helyen parkol ezért felelentem " cédulát Mi a teendő? Mi fog történni? és mennyi idő múlva? Kb mennyit kell fizetni? Tapasztalatokat várok.

Figyelt kérdés
Mikor mentem kifelé akkor láttam, hogy a fejem fölött volt egy tábla hogy tilos ott parkolni, kivéve áruszállítás és mozgáaaérült. De ez nem volt látható helyen, és a parkolóhelyen a betonon sem volt rajz meg tábla meg semmi.
2011. jan. 27. 07:49
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
érdeklődtem már ebben illetékes helyen is, de magánszemély nyilván máshogy mondja el, azért kiváncsi lennék.
2011. jan. 27. 07:55
 2/16 anonim válasza:
71%
Én is kaptam már ilyet. Bementem a helyileg illetékes rendőrségre, ahol elkezdtek "nyomozni", hogy melyik kollégájuk adta a cetlit. Felhívták telefonon is, de úgy tűnt, nincs kedve foglalkozni az üggyel. Végül annyit mondtak (meglepően kedves hangnemben): dobja ki a kukába a büntetést és legközelebb jobban figyeljen.
2011. jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ezek szerint neked szerencséd volt.

Létezik hogy nem is kapok semmit?

2011. jan. 27. 08:31
 4/16 A kérdező kommentje:

Vagy inkább mnejek be én is a kerületi rendőrségre?

nme szeretnék fizetni, főleg hogy nme direkt álltam rossz helyen, csak nme voltam megfelelően tájékoztatva.

2011. jan. 27. 08:33
 5/16 anonim ***** válasza:
Menj be és kérdezd meg!
2011. jan. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valaki tud még valamit írjon kérem!
2011. jan. 27. 09:57
 7/16 anonim ***** válasza:
35%

Nos..


Az ilyen ügyeket a Vas megyei rendőrkapitányság intézi, függetlenül attól, hogy okoztad a szabálysértést.

Ez egy feljelentés, ami max. 50.000 Ft-ig terjedő bírság lehet. Ezt szeretik is általában kiróni.

Kapsz majd egy levelet nagyjából 3-4 hét múlva, amiben lesz egy azonosító, és egy weboldal cím. Oda felmész, beírod az azonosítót, és meglátod a kocsi fényképét, a fizetendő bírsággal együtt.

Kicsit később jön a csekk. 5.000-ért fellebbezhetsz. Attól függ, mekkora a baki, akár még szerencsével is járhatsz.

Én a városligetben parkoltam tilosban kb. 20 társammal együtt. 50.000-s bírságot kaptam. A tábla alig volt látható, majális volt, parkoló a környéken sem. Elismertem, hogy hibáztam, de nem volt szándékos, és kértem a mérséklését a bírságnak. Elengedték az egészet..

2011. jan. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2011. jan. 27. 10:17
 9/16 anonim ***** válasza:
inkább vigyázz hol parkolsz
2011. jan. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ugyan nem szorosan a témához kapcsolódik, de azért megosztom. Én Szerbiában Szabadkán parkoltam fizetős parkolóban, azonban nem tudtam, hogy fizetős, így nem vettem meg a 78dínáros(200Ft) parkolójegyet. 20 perc után visszamentem az autóhoz, ami nem volt ott. Semmi információt nem kaptam sehonnan, azt hittem ellopták. 3 cigaretta elszívása után elkezdtem kérdezősködni, hátha látta valaki. Szerencsére találtam egy magyarul beszélő embert, aki látta, hogy elvitték, és mondta, hogy a közterület felügyelők vitték el. Tehát nem is bírság+kerékbilincs, hanem se szó se beszéd, az autóm alatt átvezettek hevedereket, és felrakták egy autószállítóra. 3500dínár+szállítási költség+taxi költség a telephelyig+parkolási cédula, össz.: 12eFT-ért kaptam vissza az autóm. Szóval ott nagy ívben elhelyezik a fekáliát az ember fejére, azután akár haza is gyalogolhatsz abban a hitben, hogy ellopták a járművedet.
2011. jan. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!