Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyik nap egy bevásárlóközpont...

Egyik nap egy bevásárlóközpont parkolójában parkoltam! . Kaptam egy "tiltott helyen parkol ezért felelentem " cédulát Mi a teendő? Mi fog történni? és mennyi idő múlva? Kb mennyit kell fizetni? Tapasztalatokat várok.

Figyelt kérdés
Mikor mentem kifelé akkor láttam, hogy a fejem fölött volt egy tábla hogy tilos ott parkolni, kivéve áruszállítás és mozgáaaérült. De ez nem volt látható helyen, és a parkolóhelyen a betonon sem volt rajz meg tábla meg semmi.
2011. jan. 27. 07:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A bevásárló központ parkolója magánterület, a rendőrök, vagy közterületesek, csak hívásra mennek oda intézkedni aminek esélye egyenlő a nullával! Viszont volt már példa önjelölt igazságosztókra, akik beszereztek néhány régi cetlit, és ilyesztgetnek vele.


Van a cetlin pecsét? Ki adta ki, a pecséten rajta van xy kapitányság, vagy közterület felügyelet.

2011. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Bocs, ilyesztgetnek= ijesztgetnek!
2011. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
nemtudom. meglátjuk
2011. jan. 31. 19:30
 14/16 A kérdező kommentje:
pecsét volt csak elmosódva. vizes szévédőre rakták
2011. jan. 31. 19:31
 15/16 anonim ***** válasza:
19.28-nak! a jogszabály szerint magánterületnek minősül az amely táblával jelölve van. Bevásárló központ parkolójában én még nem láttam ilyen táblát/legalábbis mifelénk/Igy az nem magánterület a KRESZ szabályai érvényesülnek. Ha viszont magánterület a terület gazdája köteles a közlekedést bent rendbentartani szabályozni.
2011. febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
....ja és folytatnám:::: a magánterület tulajdonosa feljelentést tehet mint magánszemély bárki ellen /dátumos fotó stb/ aki a magánterületen "nem az Ő előirása szerint"viselkedik. Általában önkormányzatoknál tesznek feljelentést.
2011. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!