Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elony Y fordulas eseten?

Elony Y fordulas eseten?

Figyelt kérdés

A helyzet tegnap esett meg velem. Szagatott vonal. Megfordulni szabad. Y fordulas kozben van ugye 3 fazis.

1.) Bal elore

2.) Jobbra hatra

3.) Bal elore ismet.


Amikor tegnap a 2-es fazist befejeztem, es indultam volna bal elolre, akkor a jobbrol jovo nem allt meg. Majdnem belementem.


A kerdes a kovetkezo? Kinek van ilyen esetben elonye KRESZ szerint?


a.) aki elkezdi a manovert a fouton?

b.) aki halad a savjaban elvileg normalisan elore?


Kivancsi vagyok a velemenyetekre...


2011. febr. 25. 14:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ha épp keresztben állsz az úton, nehéz elsőbbséget adni a normálisan haladónak. Szerintem a logika azt diktálja, hogy a normálisan közlekedő megvárja amíg befejezed a manővert. Ha viszont nem lógsz bele az ő sávjába akkor szerintem neked kellene megvárni, hogy a normálisan haladó elmenjen előtted.
2011. febr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Úgy kezdődik, hogy előnyt adsz a szembe jövőknek...
2011. febr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ezen a részen nyilván túl vagyunk ha már belekezdtünk a Y-ba. A kérdező biztos arra kíváncsi ha időközben érkezik egy autós.
2011. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Kresz alapja:Nem zavarhatod a többi közlekedőt,de ahogy az első írta ha belelógsz a sávjába akkor várjon ,ha nem te várj amíg elmegy.
2011. febr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
Igen, szerintem is. Úgy kell elkezdened egy megfordulást, hogy először megbizonyosodsz róla, hogy be tudod fejezni anélkül, hogy akárkit akadályoznál ezzel.
2011. febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A kérdező arra kíváncsi,hogy ha esetleg érkezik egy autó?

nagyon egyszerű. felméred a távolságot,hogy milyen messze van, ha messze van, akkor sietsz és elhúzol onnan. Ha közel van, akkor megállsz és elengeded, vagy előre mész ahonnan jöttél, és utána fejezed be.

2011. febr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

15:07


Pontosan:

Jobb hatulra neztem es utana egybol bal elolre, sot mar indultam is, hogy ne tartsam fel a forgalmat.


Amikor a manovert elkezdtem, akkor se hire se hamva nem volt a masik autosnak. Sot! Amikor elindultam halura, akkor az elso autos fekezett. Ebbol arra kovetkeztettem, hogy megall. De nem allt meg. (A masodik auto elengedett, de akkor mar ugye az o savjukban voltam, mert elso miatt fekeztem.)

2011. febr. 25. 15:17
 8/19 anonim ***** válasza:
Annak van elsőbbsége, aki halad a sávjában, te akkor kezdhetsz pörgölődni, ha látod, hogy senkit nem fogsz feltartani. Olyan helyen ne fordulj meg így, ahol csak 50 méterre lehet ellátni.
2011. febr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Vajon elmondhato az, hogyha en megyek bele az oldalaba, akkor en nem adtam meg az elsobbseget.


Ellenben ha o jon az en oldalamba, akkor meg o nem adta meg?

2011. febr. 25. 18:17
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem mondható el.

Ő az egyenesen és folyamatosan haladó, te a kanyarodó illetve elindulni szándékozó.

Kinek is van elsőbbsége???

2011. febr. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!