Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Amerikában lehet csak úgy...

Amerikában lehet csak úgy jogsi nélkul vezetni?

Figyelt kérdés
Rengeteg filmben bukkan elo az a jelenseg,hogy tanítanak valakit vezetni(nem oktató csak ismeros,barat stb.)és simán mennek kozútra.Ennek van valosagalapja,vagy csak film-mítosz?Tudom,hogy Amerikában államonként változnak a torvények,de lehetséges ez bármelyik államban is?
2011. márc. 17. 23:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Nem!
2011. márc. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Persze ez akárhol lehetséges, akár Magyarországon is. Csak a sünök ne tudjanak róla...
2011. márc. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Lehetni lehet, csak ne kapjon el a rendőr. :)


Amúgy ott meg nem műszakira viszik a kocsit, hanem rendszeresen KRESZ vizsgát kell tenni amikor lejár a jogsi. Állambácsink helyébe én is bevezetném, értelme lenne, de saját kocsival lehessen vizsgázni. Műszaki nem kell, csak kresz, elsősegély és forgalmi.

2011. márc. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Bárhol lehet, csak nem szabályos. :D

Amúgy bizonyos idő után kapnak amolyan csak-kísérővel-használható-jogsit, ez arra jó, hogy gyakorolhasson, ha van olyan ismerős, szülő, akinek van jogsija, beül mellé és hajlandó kocsit is biztosítani. Ergo több lesz a rutinja, mire a vizsgára kerül sor.

2011. márc. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Engedély nélküli vezetés


Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetve a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi, 100 000 forintig terjedő pénzbírsággal sújtható. Azzal szemben, aki gépi meghajtású járművet engedély nélkül vezet a közúti forgalomban, a szabálysértési hatóság pénzbírság kiszabása mellett intézkedésként járművezetéstől eltiltást alkalmazhat, továbbá a rendőrség, valamint közúti határátkelőhelyen a határőrség helyszíni bírságot szabhat ki.


Szerintem semelyik országban sem megengedett ez. Gondolj bele, olyan ember venne részt a közúti forgalomban aki a közlekedésbiztonságról semmit sem tud, és még az oktató sem tud korrigálni. Erre valók a privát területek, illetve az oktatópályák, ott lehet gyakorolni bárki autójával...

2011. márc. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
angliaban pl ugy van, hogy bemesz a postara es mersz egy ideiglenes jogositvanyt. ezzel a jogositvannyal vezethetsz azzal a feltetellel, hogy valaki melletted ul a kocsiban akinek legalabb harom eves a gol jogositvanya van. ha barmi tortenik akkor azt az illetot fogjak felelossegre vonni. gondolom amerikaban is valami hasonlorol lehet szo
2011. márc. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Csak nem a Family guy-ból jött a kérdés? :)
2011. márc. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mi köze a műszakinak a kreszhez? Így is túl sok ipari hulladék közlekedik az utakon, mi lenne, ha nem lenne műszaki még papíron sem?

Jogsi nélkül vezetni lehet, csak nem szabad :)

Én is 3 évig vezettem mielőtt letettem volna a jogsit, soha nem kaptak el.

2011. márc. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az utolsónak:

De ha elkaptak volna, még most sem vezetnél (legálisan). A szüleid is bizonyára sok pénzt kifizettek volna miattad.

Ne buzdítsd már légy szíves szabálysértések elkövetésére. Mint már írtam erre való a magánterület, vagy az oktató pálya, ott lehet gyakorolni.

2011. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha leteszed a kresz vizsgát, vezethetsz szülővel, oktatóval, vagy bárkivel aki egy adott kor felett van. A meghatározott órák levezetése után lehet forgalmi vizsgát tenni (kb 15 perc) utána rögtön ki is "nyomtatják" a jogsit.
2011. márc. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!