Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntethet a rendőr, ha a...

Megbüntethet a rendőr, ha a biztonsági övet a hátam mögött kapcsolom be, vagy ha a szemüvveget a homlokomra tolva vezetek (mert mondjuk csak szemüvegben vezethetek)?

Figyelt kérdés
2009. márc. 6. 12:28
1 2
 1/18 anonim válasza:
89%

HOgy érted azt, hogy a hátad mögött kapcsolod be? Elképzelni nem tudom, hogy az hogy néz ki.

Ha benne van a jogsidban, hogy csak szemüvegben vezethetsz, azért szerintem megbüntethet. De az még közel sem lesz akkora büntetés ahhoz képest amit az élettől fogsz kapni ha baj történik, mert nem tartod be az előírásokat... ugye érted mire gondolok?

2009. márc. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

A "becsatolt biztonsági öv" nem azt jelenti, hogy ott melletted bele van valami dugva a csatba. Hanem azt, hogy rendeltetésszerűen használod. A szemüveggel ugyanez a helyzet.

Ennyi erővel a négy kereket tartsd a csomagtartóban mert ott nem kopik.

2009. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A kérdés pusztán elméleti. Kaptam egy emilt, amiben a Kresz kiskapuira hívják fel a figyelmet. Például a kresz csak azt írja elő, hogy az övet be kell kapcsolni, azt nem, hogy pontosan milyen módon. A szemüveget pedig viselni kell, de ogy hol, arra nincs pontos előírás.
2009. márc. 6. 15:24
 4/18 A kérdező kommentje:

Bemásolom:


Egy 70 km/h max. sebességű útszakaszon 250 km/h sebességgel radarba futó autós védőbeszéde a bíróságon :


"Tisztelt bíróság, valóban láttam egy fehér alapú, kör alakú táblát, amiben a 70-es szám volt, de nem volt semmilyen mértékegység mellette.

Ahogy önök is tudjak, az 1837. július 4-i törvény kötelezi országunkat a metrikus mértékegység használatára. Továbbá az 1961. május 3-i 65/501 számú törvény kimondja, hogy a hosszúság mértékegysége a méter, és az idő mértékegysége a másodperc. Én el sem tudom képzelni, hogy a Belügyminisztérium nem tartja tiszteletben a Köztársaság törvényeit. Tehát

logikus, hogy ha nincs odaírva a mértékegység, akkor a sebesség alapértelmezés szerint m/sec-ban értendő. A 70 m/sec maximális sebesség, megfelel 252 km/h-nak. A rendőrök azt mondták, hogy 250 km/h sebességgel autóztam. Nem is vonom kétségbe a rend őreinek pontosságát. Tehát 2km/h sebességgel a sebességkorlát alatt voltam. Így tisztelettel kérem a

bíróságot, hogy adják vissza a jogosítványomat, amit egy sajnálatos tévedés folytán vettek el a rend éber

őrei."


Hoppá!


A magyar KRESZ-ben (1/1975 KPM-BM rendelet) sincs mértékegység, csak az, hogy "sebesség", ami így logikusan m/sec-ot jelent!

Másik baki a KRESZ-ben a biztonsági öv, amire csak annyi előírás van, hogy be kell csatolni, de az nincs ott, hogy az ember előtt vagy mögött kell becsatolni!

2009. márc. 6. 15:25
 5/18 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáfűznék, hogy az övet mindig becsatolom és nem vagyok szemüveges :)
2009. márc. 6. 15:27
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

A védőbeszéd amit leírtál úgy hülyeség, ahogy van. A KRESZ szerint a kör alakú, pirosz szegéllyel rendelkező fehér alapra írt fekete 70-es azt írja elő, hogy legfeljebb 70 KM/H-val szabad haladni. Nem m/s, nem amit odagondol valaki, hanem 70km/h. Nem más. Legalább akkora hülyeség, mint hogy a rendőrnél ott kell lennie mindenféle kalibrálási jegyzőkönyvnek a használt műszerről.

Ha azt írják e-mailben, hogy ugorja a kútba mert az kib.szott nagy fun, akkor beleugrasz? Na ugye...

2009. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
67%
Egyébként a bukósisak is ugyan abban a helyzetben van, mint a szemüveg, hordani kell, de nincs pontosan meghatározva, hogy hol?!
2009. márc. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene minden buta e-mailnak hinni!


Részlet a KRESZ-ből:

48. §

...

(4) A külön jogszabályban meghatározott M1, M2, M3, N1, N2, N3 kategóriájú gépkocsiban, amelynek meghatározott üléseit biztonsági övvel kell felszerelni, továbbá olyan járműben, amelynek üléseit biztonsági övvel szerelték fel, az ülésen utazó személynek a biztonsági öv becsatolásával kell magát rögzíteni.

2009. márc. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
85%

Aha, szóval Te ilyen viccelődős vagy, és kíváncsi voltál, hogy vesszük-e az adást.

Volt egy nagyon vicces ismerősöm. Egy olyan városban lakott, ami egy nagyon hosszú város volt, egy főút, alig-alig olyan utcák ahol el lehet kerülni ha dugó van egy baleset miatt. Ez a kedves ismerősöm egyszer belekerült egy ilyen dugóba. Állt órákon keresztül. Aztán egyszercsak megunta, akkor már órák óta nem jött senki szemből sem. Igaz, záróvonal volt, de mivel biztonságsnak látta a helyzetet, megfordult, hogy akkor inkább hazamegy, van ott mit csinálni. Rendőrbácsi lesben állt, lemeszelte ahogy kell, és meg is kérdezte szépen ahogy illik: Na, kedves uram, mondja már meg nekem, hogy mi oldja a záróvonalat? Emberünk meg erre azt találta mondani: Hát mi oldaná? Hát a nitrohigító.... Na, ekkor duplájára ugrott a büntetése...

Szóval lehet viccelődni amíg ingyen van...... és többen is jót mosolygunk rajta :DDDDDD

2009. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen abszurd és semmilyen valóságalapja nincs annak a birósági magyarázkodásnak, tuti fake!


Ahogy fentebb is idézék, a KRESZ vben benne van hogy a biztonsági övvel rögzíteni kell magát az embernek nem csak becsatolni.

Kresz tanfolyamon pedig a táblák jelentéséta kreszszabályokkal együtt meg kell tanulni, nem hivatkozhat arra hogy nincs mértékegység kiírva!

Ilyen alapon a kék négyzet fehér nyíl is az égnek felfelé mutatja a haladási irányt!

2009. márc. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!