Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki -karosszériás? -, hol- ha...

Tihi kérdése:

Ki -karosszériás? -, hol- ha valaki már csináltatott- és kb. mennyiért tudja a kocsi hátsó középső ülésnél kicserélni a 2 pontos biztonsági övet 3 pontosra? Egyáltalán szabályos a módosítás? A 3. gyerekülést szeretném bekötni oda.

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy szabályos lenne, de persze meg lehet csinálni. De éppen azért van ott csak két pont, mert nehézkes megoldani: vagy a plafonra kell a felcsévélő részt rögzíteni, vagy az ülés vázához hátulról. Esetleg a csomagtartó padlójához. De egyik sem tűnik elég biztonságosnak, műszakin biztosan belekötnek, úgyhogy én inkább anyuka középre ültetését ajánlanám. Vagy valamelyik nagyobb gyerkőc bekötését a kétpontossal, ahogy gondolod.
2011. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jóval egyszerűbb volna egy profi GYEREKÜLÉST rögzíteni a kétpontossal amiben már négypontos fogja a gyerkőcöt.

[link]

Hárompontos övnek amúgysincs rögzítési helye no meg abszolút szabálytalan volna bármiféle barkácsolás.

2011. máj. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom ahogy az utolsó írja. Oda fixre be van kötve egy ilyen ülés. Három gyerek így fér el hátul.De a barkácsolást én sem javaslom,mert ahova gyárilag be van szerelve a pánt,ott meg van erősítve a lemez. A tetőt mindenképp kilőném,mert borulás esetén,lehet hogy pont oda vágja be a fejét a gyerek. Amíg trabantom volt,addig gurtnival kötöttem be az ülés háttámlájához,a rendőr nem szólt érte,mert abban gyárilag nem volt öv.
2011. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos profi- isofix-es- ülésre nem futja, a 2 pontossal hogyan kötöd be? csak alul fut?Mert az ülésen 3 pontosnak van kiképezve a hely.
2011. máj. 16. 08:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Aukciós oldalakon lehet venni olyan ülést is amit,2pontossal is be lehet kötni. Esetleg a huzatját át kell húzni,de egy ügyes anyuka,varrógéppel simán megoldja. Nekem két régebbi Römer king van,azt mind a kétféle övvel be lehet kötni.


Nekem ilyen van:


[link]



Remélem meg tudtad nyitni,mert már nem sok van hátra az aukcióból.


Egyébként 6-8ezer körül lehet már kapni használtan,ami sokszor többet ér,mint egy új hipermarketben vásárolt

2011. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. máj. 17. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!