Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg lesz olyan szabály...

Tényleg lesz olyan szabály módosítás, hogy 2010-től csak 22 éves kortól lehet le rakni kocsira (B. Kat. ) a jogsit?

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Jó is lenne...
2009. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Ez már legalább a negyvenhetedik ilyen kérdés és gyanítom, a válaszok is hasonlóak lesznek: az egyik felük (akik most kezdenék) abban reménykedik, hogy nem, a másik felük (akiknek már megvan) azt mondják, hogy nagyon helyes, mert kevesebb lesz a diszkóbaleset - de biztosat senki sem fog tudni...
2009. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A legújabb verzió szerint nem korhatáremelés lesz, hanem próbajogosítvány, amit akár egyetlen szabálytalanságért is elvehetnek.
2009. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Ki van zárva, sőt, ha a politikusok gyermekeinek érdekei úgy kívánják, akár 16-ra is leszállítják.

A Magyar Köztárságban a 18. életév betöltésével minden államplgár minden jogot gyakorolhat. Házasodhat, választhat, válaszható, vásárolhat alkoholt, cigarettát, a 40-50 évesekkel egy "súlycsoportban" bűntethető. Pont ezt a jogot korlátoznák?

Próbajogosítvány! Mit ér? Én például millió éve levizsgáztam, de sosem volt autóm és nem vezetek. Ha az én időmben már lett volna, én könnyen megfeleltem volna a feltételeknek, pedig minél később - és idősebben - kerülök a forgalomba, annál veszélyesebb lehetek!!!!

2009. jún. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát nemtom:/..erről a próba jogsiról én is hallottam...ez nem is baj...sőt ez teccik:)meg jó is...én azért remélem hogy nem lesz ilyen...már csak azért is mert akk pont egy hónappal maradnék le róla:/...meg ez az öreges dolog is igaz...tényleg nem valami gyorsak a reflexeik az idősebbeknek:/...ez tény...am köszi a válaszokat:)
2009. jún. 1. 21:06
 6/14 anonim ***** válasza:
halkan megsúgom hogymost is van próbajogosítvány, csak kezdő jogosítványnk hívják. És saccra 2x keményebben büntetik vele a szabálysértéseket mint eddig. Ezt már nincs hova szigorítani, úgyhogy reménykedjünk hogy felviszik a korhatárt..
2009. jún. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A kezdő jogosítvány másról szól. A jogosítványszerzés utáni első 2 évben a vezető még nem élhet bizonyos jogaival: B kategóriás jogosítvánnyal nem vontathat utánfutót, A kategóriással nem szállíthat személyt, stb. A büntetési tételekben azonban ez nem hoz változást (bár azt hiszem, szabálysértés esetén a kezdő minősítés újrakezdődik). Egyébként is felemás megoldás, mert csupán egyszer, az első jogosítvány megszerzését követő 2 évben "érvényes", tehát két éves B-s jogosítvánnyal (adott esetben egyetlen levezetett méter nélkül) azonnal lehet motorkerékpáron utast szállítani, ha valaki levizsgázik rá.
2009. jún. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem az életkort kellene firtatni, hanem az alkalmasságot!
2009. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
09:55: nem tudod egészen jól! Nem csak arról szól a kezdő jogsi hogy akkor újraindul a számlálás ha szabályt szegsz, és kész. Újraindul, de maximum kétszer, utána vizsgázhatsz újra, ráadásul külön jogszabály által előírt tanfolyamot kell elvégezned. Olvasd el a törvényt ha nem hiszed. Tehát azért ez mégis szigorúbb mint hogy "csak" annyi lenne, hogy nem vontathatsz utánfutót.
2009. jún. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

Köszönöm a lepontozást a próbajogosítványért, elvégre ti biztos jobban tudjátok ezt a dolgot, mint aki az NKH-nál dolgozik. Hihetetlen milyen emberek látogatják ezt az oldalt...

Okostojásoknak: kezdő vezetői engedély=/= próbajogosítvány.

2009. jún. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!