Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg nem mindig emlékszik...

Tényleg nem mindig emlékszik az ember arra, hogy hol vezetett, hogy mit tett?

Figyelt kérdés

Azt mondta ismerősöm Ő volt, hogy lement Bp.-ről Balatonra levezetett, és csak arra emlékezett, hogy elindul, majd kiszáll a kocsiból Balatonnál.

Azt magyarázta ezzel, hogy annyira rutinos a vezetésben, olyan sok tapasztalata van, hogy csak vezet, és akkor felismeri a baleseti helyzeteket, de nem görcsöl a vezetésen. Nem kell koncentrálnia.

Ilyen tényleg van?

Mennyit kell vezetni ahhoz, hogy ilyen kialakuljon?

Ilyen tényleg van?


2011. máj. 25. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Van hasonló. Van, akinek hamar kialakul, nekem pár (3-4) évbe tellett, viszont olyan is, akinek sosem alakul ki.
2011. máj. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, mert vezetés közben "idéződik" fel, aztán meg már elfelejti az ember.

Mondhatni csekkolja az agy, hogy helyes e az útvonal, és ha nem akkor jön az az érzés, hogy bszus a múltkor nem erre jöttem..

2011. máj. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amúgy 5-10 ezer km után már szinte mindenkinél kialakul ez.
2011. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Így van. Pláne, ha nagyon sokszor ugyanarra jársz. De ha már sokat vezettél, akkor másfelé is, max idegen a táj.
2011. máj. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez van, csak bringázásnál. Egyszerűen az út végén arra sem emlékszem, mi történt, úgy el mélyedtem, csak az tűnik fel, hogy hoppá, megérkeztem :)
2011. máj. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, ezt még nem hallottam.

5 éve ugyanazt a napi kétszer 37 km-t teszem meg munnkába menet és onnan jövet. Amikor kiszállok meg tudom mondani hány miniszoknyás csajt láttam a településeken amiken áthajtottam. :D

Ha sokat vezetsz, vagy bármilyen tevékenységet végzel hosszabb ideig, akkor rögzülnek az extrapiramidális (azt hiszem ez a neve) rendszerében az agyadnak a bizonyos bejövő ingerekre adott válaszok, akár ilyen komplikált esetekre is, mint az autóvezetés. Ezért történhet meg, hogy egyesek képesek baleset nélkül közlekedni olyan részegen, hogy másnap arra sem emlékeznek hogy beültek a kocsiba.

2011. máj. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen. Elaludtam vezetés közben.
2011. máj. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Országúton ugyan mi extra történne vele mégis? :D
2011. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Attól függ mit értesz extrának? "két sávos úton 2 kamion halad egymás mellett 80 km/óra sebességgel, nem tudsz előzni, sötétedés után átsétál, vagy ha szerencséd van átfut előtted valami vad, vagy kóbor házi állat természetesen féktávolságon belül. A kivilágítatlan biciklisekről már nem is beszélek.
2012. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!