Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hivatásos jogsi, de mennyibe?

Hivatásos jogsi, de mennyibe?

Figyelt kérdés
Kérdésem a következő: mennyibe fáj manapság egy hivatásos jogsi??? (konkrét elképzelésem: teherautó majd pedig később egy Kamion(nyerges vontató) jogsi)!!!???
2011. jún. 8. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem a B 3 éve 155 volt.

most kezdem a C kategóriát az durván 350 körül lesz

2011. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
B kipipálva nekem is!!!
2011. jún. 8. 10:54
 3/8 anonim ***** válasza:

350? Na, ne. Ez egy kicsit durva lenne! Budapesten (pl a Majsainál) a tanfolyam - elmélet + gyakorlat - most 110.000 körül van, a vizsgadíjak kb 23.000 Ft + egyéb (orvosi stb) messze nincs 350.000 Ft.

A másik az, hogy olyan, hogy hivatásos jogsi önmagában nincs. Attól válsz hivatásossá, hogy megvan a jogsid az adott kategóriára és pályaalkalmassági vizsgálatra jelentkezel (PAV) és az ott kapott kategória (I.II.III.) alapján vállalhatsz munkát. Megvan határozva, hogy a különböző munkák végzéséhez melyik PAV-kategóriával kell, hogy rendelkezzél. Másrészről a hivatásos besorolásnál 2-es csoportú orvosi alkalmasságid is kell, hogy legyen.

2011. jún. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy vesszük,hogy kamionra jogsi,akkor tényleg meg van 300 ezer forint. nekem meg van B,C,D, plusz páv 2,3 GKI alapképzés GKI tovább képzés,digit kártya Uniós képesítés. nekem ez mind csak 1millió-ba került. nézd meg a neten és számold össze.

3 Jogosítvány csak nem 700. pulsz a többi. számolj csak utána.

2011. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pesten lehet h annyi de én Bács megye közepén vagyok és mint tudjuk Pesten minden jóval olcsóbb, és ahol kezdtem ott 350 körül mondták ugy h benne van a 2es orvosi páv meg még minden ami kell, és járhatom Európát. Ja és mivel minden pesten van majd oda kell feljárnom többször is vizsgázni ami +pénz.

Pedig nem is hatalmas kamionokat akarnák vinni csak van a cégünknél egy Sprinter (legnagyobb maxi) amit dupla tengelyes futóval kell használni.

2011. jún. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"most kezdem a C kategóriát az durván 350 körül lesz"


Én erre válaszoltam, és nem gombolyítottam tovább a fonalat.

2011. jún. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jah bocsi,én sem vagyok Pesti,hanem Fehérvári. erről ennyit. és nem utazgatok jogsi ügyben 70 km. Hanem Fehérváron csináltam.
2011. jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kept válasza:
Árulja el valaki miből gondoljátok hogy Pest olcsóbb nem értem baromira nem olcsóbb sőt sok minden drágább persze egy alap c kategoria 190 de 30 gyakorló óra mellé még rádvarnak minimum 20 órát ami 20x3100=62000 ami már magában 250 és még nincs vége szóval hadjuk az olcsóbb dolgot
2017. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!