Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem is kéne jogsi autó vezetés...

Nem is kéne jogsi autó vezetéshez?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve vezetek majd' mindennap.

Van jogsim, és az elején folyton izgultam, hogy mikor fognak már megállítani igazoltatni.


De eddig semmi.

Azon gondolkoztam, hogy lehet, hogy jogsi nélkül is vezethetnék, mert nem olyan rendszeres az ellenőrzés?


2011. aug. 13. 15:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Felőlem te vezethetsz, de egyszer majd jól megb.asznak érte - jogosan. Utána mehet KRESZ tanfolyamra meg ilyenekre, hogy megtanuld, hogy magadnál kell hordanod.
2011. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Pont akkor lesz igazoltatás mikor nem várod.
2011. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem csak azért kell magadnál tartanod, mert ellenőrizhetnek. Pl. mi van, ha koccansz (nem feltétlenül a te hibádból)? A baleset-bejelentőt nem fogjátok tudni kitölteni a helyszínen. Saját magad életét nehezíted. Nem hiszem, hogy akkora teher magaddal vinni azt az igazolványt.
2011. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Legalább az ne gondolkozzon ilyen marhaságon, akinek van jogsija!
2011. aug. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értitek. Szerintem arra gondol a kérdező, hogy nem is kellene jogosítványt szereznie, úgysem állítják meg soha. Egyébként igen, nem sokat igazoltatnak. Engem motorral 5000 km alatt egyszer sem igazoltattak. De ha nem lenne jogosítványod, balesetben minden esetben téged vennének elő, még ha szabályosan is közlekedtél, akkor is.
2011. aug. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Szerintem arra gondol a kérdező, hogy nem is kellene jogosítványt szereznie, úgysem állítják meg soha. "


Pontosan

2011. aug. 13. 17:03
 7/16 anonim ***** válasza:

nekem nincs jogsim, néha tanít a barátom vezetni, de csak kis forgalmú, eldugott részeken. nem is akarnék, és nem is mernék nagy forgalmú utakon vezetni, mert egyrészt mindkettőnket jól megb...nának, másrészt meg nem veszélyeztetek másokat.


tény, h ezeken a kis világvége helyeken nem cirkálnak a sünök.


a barátomnak 1 éve van meg az autója, de eddig még nem igazoltatták egyszer sem, pedig azóta beletettünk a kocsiba 30e km-t.

2011. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Na, hova lettek azok az emberkék, akik mindenhova leírják, hogy őket napi ötször igazoltatják?

Ha nem kellene vezetői engedély az autóvezetéshez, akkor azt a pici tanulást is az utcán kellene, hogy megtanulja a delikvens. Az pedig semelyik közlekedő szempontjából nem jó.

Jó lenne valami kütyü erre szerintem. Például minden autónak lehetne, egy saját kódja, amit az arra illetékes személy tudna csak használni. Ittasság ellenőrzése, és ujjnyomat ellenőrzés nélkül nem indulna be az autó. GPS segítségével pedig lekérdezné, hogy van e jogosultsága azt a jármű kategóriát vezetni. De ez majd csak a jövő lesz. Egyenlőre maradunk a kukás mellénynél, meg a lefagyó RZS-nél, W-nél.

2011. aug. 14. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Nem túl nagy súly :-)), így mindenféleképpen tartsd magadnál.

Ha egyedül használod az autót, akkor javaslom, hordozd együtt a forgalmival (azt egyébként is magaddal kellene vinned, különben autólopás esetén gondban vagy)


Nekem 3 éve volt jogsim, mikor először igazoltattak. Tegnap múlt 8 éve, hogy megvan és eddig összesen 3x állítottak meg közúti ellenőrzésre, de mindig magamnál tartom.

2011. aug. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
0%

""Szerintem arra gondol a kérdező, hogy nem is kellene jogosítványt szereznie, úgysem állítják meg soha. "


Pontosan"


Még jó, hogy leírta a kérdésnél, hogy van jogosítványa....

2011. aug. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!