Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lesz a piroson áthajtás...

Hogy lesz a piroson áthajtás büntetése?

Figyelt kérdés
hogy működik ez? mert én úgy tanultam kresznél hogy ha nem tudok megállni biztonságosan az autóval át mehetek pl megyek 50el és úgy vált át pirosra hogy épphogy piros azt is büntetik vagy hogy lesz?/van?
2011. jún. 17. 10:33
1 2
 1/11 bp1985 ***** válasza:
Ha piroson mész át, így is, úgy is fizetsz. A sárgán sem mehetsz át. Kivéve akkor mehetsz bele a pirosba, ha jön egy mentő, rendőr, tűzoltó, diplomata, bkv, anyám tyúkja, akinek megkülönböztető jelzése van, és használja is. De akkor is úgy kell belemenned a pirosba, hogy másokat ne veszélyeztess. A sárga meg megint rizikós, gond nélkül megbüntethetnek, kivéve ha valóban, bizonyítottan nem tudsz megállni. A piros meg egyértelmű, mert előtte volt sárga jó pár mp-ig.
2011. jún. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sárgán átmehetsz, ha úgy ítéled meg , hogy nem tudsz biztonságosan megállni már. (Túl nagy féktáv, seggedbe lévő másik autó stb) . Ezért senki se büntethet. Piroson meg egyértelműen nem mehetsz át.
2011. jún. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mi alapján büntetnek.

Ha rendőr látta, utánad ment, te elismerted akkor feljelent és mérlegelik 2 éven belül volt e szabálysértésed, ez alapján döntik el.

Ha nem ismerted el - hiába látta két rendőr - nem tudnak megbüntetni.


Ha automatikus kamerás felvétel készült a kereszteződésben a jelenetröl akkor a sebességed alapján eldöntik hogy joggal mentél bele a sárgába vagy sem. De ha már ezt kiszámolják akkor egy kalap alatt sebességet is mérnek, ha esetleg volt ott szabálytalan sávváltás is azt is átvogarásszák, szóval egy kalap alatt mindent.

2011. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ma én is átmentem egy sárgán : / de ugy hogy felnéztem mert már szinte 2-3mre volt a zebra épphogy még láttam a lámpát, akkor lett sárga, az még szabályos nem, megállni nem tudtam,esetleg ha büntetnek akkor tanunak elfogadják az anyósülésen ülő barátomat aki épp velem volt akkor? amugy én nem léptem át a sebességhatárt
2011. jún. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó olvasd ela kreszt és akkor megtudod szabályos-e...
2011. jún. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én azt szeretem nagyon, mikor reggel megyek dolgozni, és 5 méterre vagyok a lámpától, mikor villogó sárgáról hirtelen pirosra vált...
2011. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Chuck válasza:

Az hülyeség, hogy a sárgán sem mehetsz át...

Én mikor jogsin voltam, lazán átmentem vagy 2*, igaz azóta egyszer sem...

De ha nem tudsz megállni, még átmehetsz a sárgán, mondjuk ilyenkor kb mindenkinél reflex, hogy odalép kicsit....

Piros meg érthető...

A vasúti átjáró, na az már érdekes kérdés lett volna...

Sógoromat múlt héten azért húzták meg, mert félúton tartott a síneken, mikor piros lett a lámpa, és, hogy nem mehet át olyankor...

Holott még a sorompó nem mozdul meg át lehet menni elviekben(de ilyenkor úgy is megállunk már, ha meg áthajtás közben vált pirosra, arról nem igen tudunk...)

Képet nem mutattak neki, de azért érdekelne, hogy a kar benne van-e,h hol tart

2011. jún. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Holott még a sorompó nem mozdul meg át lehet menni elviekben(de ilyenkor úgy is megállunk már, ha meg áthajtás közben vált pirosra, arról nem igen tudunk...) "


Szarok az elveid.

2011. jún. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Chuck válasza:
Kutyát nem érdekli, meg nem az én "elvem" , nekem is mondták....-.-"
2011. jún. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Aki ezt mondta az egy kretén. Olvasd el a KRESZT, rád fér.
2011. jún. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!