Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha papucsban vezetek és a...

Ha papucsban vezetek és a rendőr megállít, szól érte?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 18:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Tiltja valami?


(Láttad már, a kamionosok miben vezetnek?

2011. jún. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
8%
persze hogy szól, és kapsz helyben három pöttyöt veszélyeztetésért.
2011. jún. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

milyen pontokat??

nem kapsz semmi büntetést, semmi sem tiltja a papucsban vezetést, max nem ajánlott mert pedál kezeléskor lecsúszhat a lábadról.

nem büntetnek érte

2011. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem vagytok elég tájékozottak kedves hozzászólók. A KRESZ ugyanis tiltja 218/1999 kormány rendelet 54.& értelmében figyelmeztetni, helyszíni bírságolni, illetve szabálysértési feljelentést tenni.

Az Szr. 54.& büntetni vél minden olyan dolgot, amit a KRESZ azaz a 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet

a közúti közlekedés szabályairól. A KRESZ pedig előírja, hogy gépjárművet, csak egyenes talpú,lábhoz rögzített lábbeliben lehet vezetni.

2011. jún. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Na jó, de a papucs egyenes talpú, és lábhoz is van rögzítve. Nem?
2011. jún. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:32


Olvasd még egyszer el az általad összeollózott rendeletekről szóló mondataidat, igen érthetetlennek tűnnek. Egyébként mondd már meg, hogy a KRESZ hol írja elő az egyenes talpú, lábhoz rögzített akármit?

2011. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elmondom, hogy van ez, mert én nem találgatok, hanem ezzel foglalkozom. A KRESZ direktben sehol sem írja elő, hogy milyen ruházatban szabad vezetni. Az, hogy a papucsban való vezetés veszélyes-e, vagyis megengedhető-e csak közvetve vonható le a jogszabály (1/1975) 4& b) pontjából, ami azt írja, hogy járművet csak az vezethet, aki a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van. Ez, a jogértelmezés alapján nemcsak egészségi állapotot, hanem pl. azt is jelenti, hogy képes-e biztonságosan kezelni a pedálokat, a kormányt, nincs-e valamilyen gátló tényező. A papucsban való vezetés akadályozhatja a biztonságos pedálkezelést, ezért értékelhető úgy, hogy nem megengedett.

Az, hogy a rendőr szól-e, büntet-e érte, az kétséges, mert általában a rendőrökre (tisztelet a kivételnek) nem jellemző, hogy egy jogszabályi tiltást - ha az nincs szó szerint leírva - akkor vaslogikával levezessenek egy másik szabályhelyről. Ha viszont egy esetleges balesetnél megállapítják, hogy a papucshasználat miatt történt, akkor erre a jogszabály-helyre történő rámutatással meg fognak büntetni. (Elnézést a hosszú leírásért, de a KRESZ-ben sincs minden fehéren-feketén leírva, néha értelmezni kell a jogszabályt.)

2011. jún. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én is ebben dolgozom, és mint te is írtad lehet miatta büntetni. Kolléga büntetett is érte. (Ez egy olyan eset volt, mikor egy buta külföldi autós jogásznak hitte magát, és a kolléga más büntethető dolgot nem tudott, a KRESZ-t pedig visszafele elmondja)

Nem mondtam, hogy a legfontosabb szabály, de azt hiszem a kérdésre kielégítő választ adtam, és nem voltam obszcén...

2011. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire szakmázunk, akkor mindenki egyéni joga, hogy miért szól(figyelmeztet), és miért büntet. A lényege az, amit te is írtál, hogy balesetnél lehet okozati tényező, a vezetés pedig nem játék. Ha valaki papucsban, vagy anélkül vezet, akkor az az ő döntése, de vállalja a felelősséget is érte. Akkor is, amikor a papucs beragad a pedál alá, és a gyalogátkelőhelyen elüti a kisgyermeket. Én cipőben, vagy szandálban vezetek, és nem fordult még elő, hogy e miatt balesetveszélyes lettem volna.
2011. jún. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Am kamionosok elég közel állnak hozzám és nekik tiltva van pl. Németországban, de hallottam már, hagy magyarban is büntetik.
2011. jún. 24. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!