Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 100ezer forintra büntetik...

100ezer forintra büntetik azokat akik átmennek a sárgán?

Figyelt kérdés

[link]


,,Százezer forinttal büntetik azt, aki átmegy a piroson vagy a vasúti átjáró tilos jelzésén. Ugyancsak 100 ezer forint bírság jár azért, ha a sárgán megy át az autós. Azt persze nem mindig lehet egyértelműen megállapítani, hogy az autós ilyen helyzetben meg tudott volna-e állni, de Óberling József, az ORFK közlekedésrendészeti főosztályának vezetője szerint a rendőrök ehhez megfelelő szakmai iránymutatást kapnak."



Hol élünk mi?

Mégis miért büntetnek meg a sárgáért amikor a KRESZ-ben is úgy van hogy ,,ha féktávon belül nem tudsz megállni akkor gyorsíts" magyarra fordítva.

Na és akkor most egy rendőr fogja megmondani, hogy az 100ezer vagy még belefért?!?!


2011. jún. 30. 16:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Eddig is büntethették volna, eddig 50ezerrel.

De elfelejtetted, hogy hol élsz?? Magyarország én így szeretlek.

Helyszíni bírságot megemelték 300ezerre, sárgáért is fizethetsz 100ezret. Eddig bolondították a népet, hogy használj bioetanolt, mert az jó neked,a környezetnek. Most emelnek rajta egy kicsit, hogy ne legyen előnye a benzinnel szemben... Szemét hely ez.

Lassan egyszerűbb lenne, ha minden autó tulajdonosnak kiküldenének év elején egy 500ezres csekket, hogy legyen hitelkereted :P

2011. jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Öhm... LOL.
2011. jún. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Nem csak egy rendőr fogja eldönteni. Hanem egy külön kiképzett rendőr...
2011. jún. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy el vagyok maradva, de én úgy tanultam, hogy a sárgán való áthajtás, ha még nincs piros, akkor nem minősül szabálysértésnek. Inkább egy vízválasztó, hiszen ha két méterrel van tőled a zöld lámpa és te 50-nel mész (eddig full szabályos minden, megközelítheted a zöld lámpát 50-nel), akkor nem tudsz 2 méter alatt állóra fékezni 50-ről még egy szupersportkocsival sem.
2011. jún. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Én nem ismertem el a helyszínen,és "ejtették a vádat" annak ellenére,hogy feljelentettek!

Ugyanis hatósági személy hatósági személy mellett nem tanúskodhat.

Ha csak térfigyelő kamerás felvétel nem készült,akkor az ő szava a Te szavaddal szemben...

2011. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Jaja,én is így tudom mint az utolsó:D
2011. jún. 30. 17:13
 7/24 anonim ***** válasza:

Az a durva, hogy holnaptól már az új lesz érvényben, nálunk pedig még senki sem hallott róla, hogy mit is kellene másképpen csinálni. KÁOSZ. Ezt bezzeg gyorsan kitalálják, és be is vezetik, csak épp akik ezt csinálják azok nem tudnak róla...

Én sem értek vele egyet. Pedig ez a munkám. Nem tudom, hogy melyik hülye találja ki ezeket az összegeket... Sárgán áthaladásért 100eFt??? 1 havi fizetésem nincs annyi!

2011. jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Egyszerű.

Ha büntetik a sárgát,akkor villogjon a zöld előtte!

2011. jún. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ja, és köszönöm, hogy a rendőrnek is itt kell erről értesülnie, a médiából. szánalom...
2011. jún. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
sün sün! :D:D:D:D
2011. jún. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!