Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elfogadják a rendőrök a PAV...

Elfogadják a rendőrök a PAV érvényességét igazoló határozatot?

Figyelt kérdés
A kérdésem bővebben! 2007-ben voltam PAVII. vizsgán, erről kaptam egy határozatot, hogy sikeres a vizsgám, valamint hogy határozatlan ideig érvényes. Azóta nem volt szükségem erre az iratra, igazság szerint meg is feledkeztem róla, tavaly érvényesítettem a jogosítványom és nem írattam bele. Most viszont szükségem lenne a PAV-ra, kérdésem ha csak (a jogosítvány mellé) a határozatot mutatom fel a rendőröknek ha igazoltatnak, azt elfogadják, és egyébként meddig érvényes a PAVII. kategória? Még mindig öt év?
2011. júl. 3. 14:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A PÁV 2 vizsga addig érvényes, ameddig megadták, ez lehet határozatlan idő, 5 év, 2 év, ha korlátozzák, akkor az indoklás is szerepel a határozaton.

A jogsiba nem is tudod "beiratni", annyi változik a jogsid küllemén, hogy az orvos alkalmassági kódjánál a 102 fog szerepelni a 101 helyett, és ezt ugye csak 5 évre adják meg.

Ha tavaly 2es csoportú alkalmassági vizsgálatot csinált a háziorvosod és ez került be a jogsiba, akkor minden oké. Ha 1.-es csoportú akkor van gáz, mert azt 10 évre adják meg, a 2-est meg csak 5-re, és ezt kiszúrhatja a rendőr, és hiába van pávod, ha nincs hozzá megfelelő orvosi alkalmasságid, nem érvényes.

A határozatot tartsd magadnál, mondjuk én se hordom, nem fogok egy A4-es lapot hajtogatni a jogsi mellé, a jogsiddal meg nincs gond, ha

2011. júl. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! II. csoportú orvosi vizsgálaton vettem részt, a 102 kód szerepel a jogosítványomban, ezek szerint minden rendben. Még egyszer köszönöm a segítséget!
2011. júl. 3. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!