Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogositvány nélkül lejárt...

Jogositvány nélkül lejárt forgalmi (pár napja ) és biztositás nélkül vezettem. A szabálysértést a helyszinen elismertem megtette a feljelentést. Mire számithatok? Rohangálhatpk a rendőrségre vagy küldik postán a határozatot?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 18:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyszerre sok egy kicsit.. Rendszám, forgalmi megmaradt?

Ki vitte haza az autót?

Lehet csak fizetni kell, és "bevonják" 1-2 évre a jogsidat, azaz nem kaphatsz..

2010. nov. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez bűncselekmény , nem szabálysértés.

:(

2010. nov. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
57%
biztosító
2010. nov. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
ennél már csak az lett volna jobb, ha még az autó is lopott lett volna :-)
2010. nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Forgalmit elvették. KAptam elismervényt amivel lelehetett hozni az autót. Ez nem büncselekmény csak szabálysértés de a rendőr megnyugtatott tetemes birságra számithatok
2010. nov. 11. 18:50
 6/24 A kérdező kommentje:
Egyébként örülök neki hogy valaki jót viccelődike ezen! Nem lopott az autó pár napja járt le a müszaki. Tudom hogy hibáztam el is ismertem alá irtam a feljelentést . CSak azt szseretem volna megtudni mekkora birságra számithatok iletve mi az eljárás menete. Remélem lessz aki hasznos választ is ad nem csak poénkodik. Örölök neki hogy rajtam kivül itt mindenki tökéletes ;)
2010. nov. 11. 18:54
 7/24 anonim ***** válasza:
70%
Jogosítvány nélkül. Remélem egyszer belerohansz valami jó kis fába vagy egy uazba. mit képzelsz magadról? vagy életed végig törleszd a büntetést. Örülj neki ha nem kapsz felfüggesztettet. Tudod hány ember életét veszélyeztetted? az összesét akit megelőztél, az összesét aki elment veled szembe. ha csak a forgalmid járt volna le pár napja akkor a többség elengedett volna erre ne fogjad már!
2010. nov. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta hogy csak a müszaki járt le és csak szólok neked hogy ez szabály sértés és nem büncselekmény és ezért nem jár felfügesztete . Ez volt az első esett . Attol hoyg neked van jogsid te is bele rohanhatsz egy fába sőt. az mivel jobb ha valaki jogsival részegen beül az autóba?

Te mit képzelsz magadrol hogy enegem minősitesz ? vegyél vissza magadbol. ÉS ha tudni akarod csak a müszaki miatt álitott meg nem csinjáltam semmi szabálytalant.

Te is csak egy okoskodó vagy

2010. nov. 11. 20:49
 9/24 anonim ***** válasza:

amúgy van jogsid? ha nincs akkor:

- engedély nélküli vezetésért felelsz Te

- vezetés átengedése illetéktelennek (akié a kocsi)

- lejárt okmányokat is ráverik valakire


amúgy be fognak rendelni a rendőrségre, egy előadóhoz.

Ő ismerteti a tényeket, meghallgat mindenkit /Kocsi tulajdonosa, utasa(i) /


Téged valószínűleg eltiltanak a 'B' kategóriától 1-2 évre.

Ha van jogsid elveszik, ha nincs akkor tiltanak. Neked alsó hangon 100.000 Ft bírság.

2010. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

A kocsi tulajdunosa is ott volt neki ott mondták rögtön hogy átengedésért sabálysértés feljelentést kap. Mindketten elismertük a szabály sértést alá irtuk a feljelentést.

Én válalom a büntetést tudom hogy szabálytalan voltam és nem is siránkozom hoyg sok a büntetés, de azért az előző hozászóló arogáns beszólásait kikérem magamnak.

Azért nem tudtam mi a az eljárás rendje mert a rendőr azt mondta valószinü kiküldik a határozatott meg a büntetést.

Köszönöm a válaszod!

2010. nov. 11. 21:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!