Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azokon a főutakon, ahol ki...

Azokon a főutakon, ahol ki van téve a tábla hogy biciklivel menni tilos, attól még a fehér csíkon kívüli részen és az út melletti "salakozott" részen menni szabad?

Figyelt kérdés

Egy rendőr mondta hogy így nem büntetnek meg.

Természetesen 12 éven felüli személyről van szó, akinek a kerékpárján minden kötelező felszerelés megtalálható.


2011. júl. 30. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Legyen igaza a rendőr ismerősödnek. De ha nem büntetés szempontjából nézed, hanem a biztonság szempontjából, akkor elgondolkoztató, hogy miért is festették azt a vonalat oda. A rendőr sem azt nézi, hogy kit miért lehet büntetni, hanem azt bünteti aki a biztonság szempontjából olyat követ el, ami veszélyezteti magát, vagy másokat.

Autópályán is fel lehet hajtani részegen a forgalommal szemben, de nem ajánlatos!

2011. júl. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint szabad, de azért lehet veszélyes?

Amúgy miért festették oda azt a vonalat? Kerékpárosok miatt?

2011. júl. 31. 01:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Igazából az sincs megtiltva,hogy vasúti felüljáró korlátján biciklizz végig,mégsem biztonságos.

Arra,hogy ott tilos bringázni,külön gondoltak.Biztosan veszélyes,ne biciklizz arra!

2011. júl. 31. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad, mert az is az út része, ha csak nem úttest, hanem útpadka.
2011. aug. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen,nekem is ezt mondta a rendőr,vagy toljam a biciklit.

Én már írtam ide,lehet ismerős a válaszom.

Olyan helyen lakok,ahol nincs más lehetőségünk,mint egy főúton biciklizni.A padka nincs meg,azaz megvan,csak jó nagy gazból áll.

Buszmegálló van közel,de busz az úgy jár,hogy a legközelebbi faluba napi egy oda egy vissza jár,így járjon a gyerek iskolába és a szülő dolgozni,Vagy akárhova...

Na,mindegy,ez más probléma.

Nálunk az a legnagyobb baj,hogy már forgalom sincs,de a sport bicikliseket,akiknek nem feltétlen kell ott menni,nem állítja meg a rendőr,de akinek az életviteléhez kell (orvos,iskola,munka egyáltalán a másik gyalog fél órára lévő buszmegálló a célja) azokat rendszeresen,hogy nem igaz,hogy nem tudja másképp megoldani.

Összegezve: ha tolom a biciklit,akkor az úton is mehetek,az nem baj,de ha felszállok rá,akkor már "közveszélyes" vagyok.

2011. aug. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha tolod gyalogos vagy, nagy méretű tárggyal, míg ha ráülsz, kerékpáros.


Amúgy furcsa helyen laksz. Ugyanis a kerékpározást az egyszámjegyű utak mentén tiltják, de ott is egyre értelmetlenebbül, mert a párhuzamos autópályák kiépültek sok helyen.

Viszont ha egyszámjegyű az út, akkor nagyobb városokat köt össze, így nemcsak helyközi, hanem távolsági buszból is kellene lennie jópárnak, ezért furcsa, hogy kevés van belőle.

Viszont ilyen helyeken már régen ki kellett volna építeni a kerékpárutakat, a legközelebbi városig, esetleg földutakat lekövezve (települések között), mint osztrákban szokás, ha meg belterületen nincs erre hely, akkor kerékpársávot.

2011. aug. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Busz- és vonatközlekedés elég jó, de én biciklivel szeretnék menni nyáron és nem busszal.
2011. aug. 4. 00:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsi kérdező...

Igen,elég fura helyzet,valóban.A régi ötös mellett lakok,semmi értelme a kerékpáros tiltásnak,legalábbis ezen a Kistelek és a csengelei elágazás szakszán.

Busz:reggel hétköznap az első busz 5 óra 52,az utolsó 16 óra 40kor van vissza Szegedről.

Hétvégén pedig 6 óra 57kor megy busz,de csak Kistelekig,onnan meg nem is tudom mikor megy a busz Szegedre.

A pusztaszeri és a csengelei elág.között lakunk,bár nem túl sokan.

Úgy oldom meg,hogy az ötösön elbiciklizek a pusztaszeri elágazásig,az 1,8 kilométer tőlem(ez ötöstől kicsit beljebb,kb 150-200 méterre lakok a főúttal párhuzamosan)

Reggel 6ra járok dolgozni Szegedre,így nem tudom megoldani,hogy az első buszom 5 óra 52kor van,Este 6 után végzek,akkor erre már nincs busz,ami megállna(írtam,hogy 16 óra 40kor eljön Szegedről az utolsó).

Persze,jár távolsági busz is,de nem olyan korán reggel.Hajnalban csak a pusztaszerivel tudok eljutni a munkahelyemre.Ha gyalog mennék,3 óra 45kor indulnék,így 4 óra körül indulok.

De én még jó helyzetben vagyok,mert ha pl.Csengelén laknék,akkor nem is tudnék busszal bejárni reggel 6ra sehova :-(


Egyébként erre Balástyától Kistelekig van kerékpárút,de tovább nem hozták...Értelme se sok lenne,erre kevesen lakunk,csak jó lenne,ha levennék a táblákat és nem kellene minden nap a tilosban járnunk.

2011. aug. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!