Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az elsőrendű főútvonalakon...

Az elsőrendű főútvonalakon alapból tilos kerékpározni még most is? Vagy csak akkor, ha külön tábla tiltja?

Figyelt kérdés
Mert ugye egy csomó főútvonalunkkal párhuzamosan autópálya is épült. Így, gondolom, hogy ezen főutak forgalma jelentősen csökkent azóta, hiszen már van egy párhuzamos gyorsforgalmi út is. Ha pedig még most is tilos pl. a 3-as, 5-ös, 7-es számú főutakon a bringázás, akkor Budapestről kerékpárral csak jelentős kerülővel érhető el pl. a Mátra, Szeged vagy a Balaton. Mit mond a legújabb KRESZ?
2011. okt. 8. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Eddig sem volt tilos!!!
2011. okt. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt sosem tilos hivatalosan, azonban az elsőrendű utak szakaszának vagy 70%-áról ki vannak tiltva a biciklisek táblával. Ha táblát nem látsz, mehetsz nyugodtan. Általában a kitáblázás logikája az, hogy van-e párhuzamos út(akár 5-10kms kerülővel is), vagy nincs. Ha egyáltalán nincs semmi a környéken, akkor szokták csak engedni. Ha esetleg konkrét szakaszra vagy kíváncsi, lehet, hogy tudok segíteni, mert rengeteget túráztam az országban.
2011. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nos, valóban, konkrét szakaszra vagyok kíváncsi. Leginkább a 3-as út Budapest-Gyöngyös és az 5-ös főút Bp-Szeged közti szakasza érdekelne. Esetleg a 7-es főút a Balcsira. Ezek hol használhatók és hol kell kerülni?
2011. okt. 10. 21:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Budapest határa után a Balcsira váltakozva, de nagyobbrészt végig tilos a 7-es út emlékeim szerint, ám egyszer 12 éves koromban az egész osztály (30 fő) ment le azon 2 nap alatt a Balatonra. Persze ha szabályos akarsz lenni és nem akarsz kockáztatni, akkor kerülni kell jó nagyot Biatorbágy - Alcsútdoboz - Székesfehévár - Sárszentmihály felé. Az 5-ös utat Bp és Kecskemét között ismerem, itt jobb a helyzet, mert sok helyen engedik, illetve még biciklis út is van. Ahol tiltják, ott kis kerülővel megtehető a szinte párhuzamos közlekedés. A 3-as úton még nem jártam.
2011. okt. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ment a zöld kéz.
2011. okt. 11. 09:50
 6/9 anonim válasza:
100%

7es úton mentem le Balatonig már 2-3x. Érd tábla előtt tiltja rövid ideig, meg előtte a 6os úton (M0-ás hídtól Érdig --> érdemes a Nagytétényi úton menni az Érd előtti M6-osra csatlakozó körforgóig, bicikli út is majdnem végig van). Érdet ha 6-7es úton kerülöd az érdi lejtőn, egyrészt szívás, mert nagyon meredek, másrészt tiltva van. Ezért Érd tábla után célszerű a centrumon átmenni egyenesen, amíg a 7esbe nem torkollik az ember. Itt a kerékpáros útirányjező tábla is írja, hogy Balaton. Innentől végig szabad a 7es, ahol nem, ott van kerékpárút (Baracskán van kerékpárút az út túloldalán, majd Kápolnásnyék előtt még pár km). Kápolnásnyék vasútáll. előtt én viszont mindig lefordultam jobbra a vasúti sínen át, így Velence, Sukoró és Pákozd útirányon értem el Szfvárra. Nem annyira dombos, de rövidebb mint a 7es. Ráadásul Gárdonynál járdás kerékpárút van félig, így lehet kerülgetni a sok turistát. Így mindenképp célszerű itt menni, nincs tiltó tábla se. Szfvár kezdeténél (Budai út) viszont tiltja, ami érthetetlen, hisz az az út olyan mint Pesten az Üllői út pl... mindegy, itt vagy járdázik az ember, vagy nem látta a táblát, mivel kerülőút nincs. A forgalom se vészes. Szfvárról kikeveredve a 7es utat követve ha jól emlékszem megint nem tiltja tábla, jó sokáig. Innen 2 lehetőség van: DÉli part: Olyan helyeken tiltják emlékeim szerint, mint pl. Földvár, ahol pont 2x2 sávos az út. a 7-71es elágazásánál (elég komplex kereszt) is csak a 71es útra van tiltó tábla rakva.. De pl Siófokig tuti jó :) (Siófokon is tiltva van, bringa-gyalog van a 7es mellett, de vmi katasztrófa)

Északi part: Polgárdi előtt érdemes a körforgalomban jobbra letérni, így kis falvakon át (--> Polgárdi -> Füle -> Balatonfőkajár -> Balatonakarattya) érhető el az északi part, illetve a csücsök. Főkajár után a 710es útra most nem emlékszem, hogy tiltott lenne, de 2x2sávos, és elférnek melletted :) egyébként is max 5-600 m-es szakasz. Utána a régi 71esen lehet menni, valamint rátérni a Balaton krt-ra, ha igény van rá. Északi parton sokkal több helyen van tiltva egyébként a 71esen, viszont a bicikliutak nem mindig követik a partot, illetve a 71est, Badacsonynál pl. még a hegyre is felmegy a bringaút...

Talán Almádi ill. Füred után jön pár tiltás, nem emmlékszem már.

Egyébként amikor mentem a 7/71esen, eddig mindig csak az úton mentem, ha tiltotta tábla, ha nem (követve azt az utat, amit felvázoltam fentebb). Országúti bringával vicces is lett volna ha járdázok, illetve a nem túl jó minőségű Balaton-körútra megyek rá (a turisták kerülgetéséről nem is beszélve). Ráadásul egyszer Balaton kerülésem is volt éjjeli indulással 71essel kezdve, rendőrök kérdezték is, hogy miért nem a bicikliúton megyünk, de még ők is mondták, hogy nem kell rámenjünk, mert egy utca és letér a parthoz, nem követi a főutat. :)

Mivel látom a főúton tekerés érdekelt, gondoltam megosztom, ha ésszel mész, 1x nem dudálnak le, és figyelmesek az autósok :) Egyedül a román kamionokra kell figyelni Siófok előtt mikor az M7ről lehajtanak, ritka parasztok és ledudálnak az útról (versenyen történt, ahol elvileg útvonalengedély és biztosítás volt...)

remélem hasznos volt és bocs a kisregényért :)

2012. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pontos infókat!
2012. jan. 20. 20:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
71-esen csak jobbra északi part felé tilos délnek nem az. Bent a településeken halad a Balatoni kerékpárút, azt követve már lassan, de biztosan ellehet jutni bárhová...
2012. máj. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 3-as Pest vármegyei szakaszán szabad kerékpározni. Hatvan után egy rövid ideig tilos, de a Gyöngyösig vezető utat ki lehet kerülni.
jan. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!