Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy tudnám szokni az éjjeli...

Hogy tudnám szokni az éjjeli vezetést? Másnak is nehéz volt?

Figyelt kérdés

3 hónapja van jogosítványom,. úgy hogy eléggé rám fér a gyakorlás.

Ami nappal nem olyan rossz, de nem is tökéletes. Mondjuk úgy, hogy még semmi balesetet nem okoztam :)

De az a gondom, hogy éjszaka, ritkán vezetek, és rohadt nehéznek tűnik.

Az oktatóval sokat vezette,m éjszaka, de az rég volt.

Az a gáz, hogy minden másnak tűnik. Ahol napközben hetente 3-4x eljövök autóval azt az utcát, benéztem, és simán tovább mentem. :S

Akkor a fények is kissé zavaróak. A bringást az utolsó 15-20 méteren vettem észre, aki feketében, sötétben, semmiféle lámpa nélkül kacsázott ott. Mázli, hogy észre vettem.

Most úgy érzem, hogy szokták mondani: "nem mindenkinek való a vezetés"

Lehet, hogy nekem se?

Meg lehet ezt szokni, vagy velem van a baj?

Más is volt már így?


2011. aug. 27. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Megkell szokni. Éjszaka sokkal jobb vezetni, nincs forgalom, nincs mindenhol lámpa, csak tényleg vigyázni kell a kivilágatlan emberekre, akikből szerncsére egyre kevesebb van...
2011. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sötétben ne az út szélén menj hanem a terelővonal mellett, pont azért hogy ha egy gyalogos vagy biciklis megy az út szélén akkor ne üsd el.

Ha szembe jön egy autó akkor ne nézz bele a fénybe hanem az út szélét figyeld, úgy nem fog elvakítani.

2011. aug. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Eleinte valóban nehéz de ha megszokod menni fog.

Én jobban szeretek éjszaka vezetni mint nappal, sokkal jobban lehet haladni.

Arról nem beszélve, hogy éjszaka a hűvösebb oxigéndúsabb levegőnek köszönhetően a motor is jobban teljesít ezáltal a fogyasztása is kedvezőbb.

2011. aug. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Óóó ne aggódj én se látok semmit :D Már jópár gyalogost meg cangást veszélyeztettem sajnos. Van ilyen.
2011. aug. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legkeményebb sofőr sem venné észre a sötétben bicikliző sötét bringást az út szélén sokkal hamarabb. Ez nem a te hibád, hanem a biciklisé. Vezess többet éjszaka. A forgalomról pedig annyit, hogy éjjel sem számottevően kevesebb a forgalom, kivétel a mellékútvonalak, ott érezhető a forgalomcsökkenés.
2011. szept. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!