Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 17 éves vagyok, A1 re van...

17 éves vagyok, A1 re van jogsim kb.1 hónapja, a 125 ös motorommal vittem egy utast, és úgy ért baleset minket. A fa benőtte a táblát, és nem vettem észre hogy fő út lesz. Mekkora büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
az út teljesen egybe olvadt, a fa eltakarta a táblát teljes egészében, a házak teteje, illetve azoknak kertjei eltakarták az utat végig, egyszerűen nem vettem észre hogy fő út keresztezi a mi utunkat, így kicsúsztunk az útra, ahol lakott területen belűl, de 100 al jött egy kisbusz, ami elütött minket.
2011. aug. 29. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ha tényleg nem volt látható a tábla, akkor pereld be a Közútkezelőt!

De ezt elvileg fényképekkel kell igazolnod, ezért menj ki arra a helyre amíg ki nem vágják a fákat, és csinálj pár fényképet!

Ilyen esetben nem Te vagy a felelős, hanem az aki kirakta azt a tetves táblát és nem gondoskodott arról, hogy látható legyen.

És amúgy ha a kisbusz tényleg 100-al jött akkor ő is hibás.

De előbb a táblás dolgot kell letisztázni..(de ezt elméletben a helyszínelőknek is észre kellett volna venniük)

2011. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem csak 2év után vihetnél utast?
2011. aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de igen, ezért is vagyok bajban.
2011. aug. 29. 16:33
 4/10 anonim ***** válasza:

1. Nem mindegy, hogy az a kisbusz merről jött. Mert ugye ha az elsőbbséget szabályozó tábla nem volt (látható), akkor ugye neked a jobbkéz-szabály szerint kellett volna közlekedned.


2. Ha a védett úton közlekedő sebessége az adott útszakaszra érvényes sebesség határ legalább duplájával halad, akkor a felelősség megfordul.


Csinálj fényképeket a tábláról, és nagyon figyelj, mit ír a szakértő a kisbusz sebességére.


- Ha nem te vagy a hibás a baleset miatt (fentiek alapján), akkor csak szabálysértést követtél el. szerintem max. 30.000 pénz.


- Ha te vagy a hibás, akkor a büntetés több dologtól függ.

pl. utasod sérülés (ha van) nagyban befolyásol.

2011. aug. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
ha utast vittél, akkor ne számíts jóra. én rendőrnek tanulok, és hidd el, ha valamibe bele tudnak kötni, akkor bele is fognak.
2011. szept. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem ő a hibás a balesetért, akkor csak egy kisebb fokú szabálysértés. Mondom: max. 30.000 pénz.
2011. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
ha 100al ütöttek el akkor hogy írsz most?
2011. szept. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hol írta, hogy 100-al ütötték el? Én csak azt látom, hogy annyival jött a kisbusz. Nyilván fékezett, így az ütközés pillanatában nem volt akkora a sebessége...
2011. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
körülbelül 80 km/h val ütöttek el, 5 percen múlt az életem, amúgy... pénzbírság nem jöhet, mert nem vagyok még nagykorú, a jogsimat fogják bevonni, de végleg, vagy csak pár hónapra ??
2011. szept. 7. 20:50
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Végülis okozónak hoztak ki?
2011. szept. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!