Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy szokjam meg a visszapilla...

Alien19 kérdése:

Hogy szokjam meg a visszapillantó tükröt?

Figyelt kérdés
Friss jogsim van és van mikro elfelejtek belenézni a tükörbe pl. kanyarodáskor.Hogy tudnám megtanulni egyszerűen hogy mindig bele kell nézni....
2011. szept. 4. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rém egyszerű, akarni kell és kész.
2011. szept. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Oktatóm azt mondta, hogy minden oldalirányú mozgáskor: index, tükör, holttér. Ezt neked is javaslom és ne csak tükröt nézz, hanem holtteret is! Nagyon fontos!


Hogy szokd meg? Hát minden egyes alkalommal amikor oldalirányú mozgást végzel, tudatosítsd magadban, hgoy tükör, holttér.


Ha ezeket nem tartod be, előbb utóbb baleset részese leszel! És ezt nem paráztatásképpen mondom, hanem komolyan.

2011. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hé! Akkor is nézd amikor semmit se csinálsz, csak bambulnál előre. Szokd meg, hogy mindig nézed a belső tükröt.


Ergo, nézd meg mindig mit műveltél a gyalogátkelőhelyen :)

2011. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom,túlságosan leköti még a figyelmed az,hogy mi történik előtted.Nagyon fontos a tükrök használata.Nem egy felesleges óvintézkedési ajánlás ez.Óriási balesetek lehetnek ebből.Gondolj csak arra,hogy mész az autópályán vagy egy négysávoson.Úgy gondolod,hogy sávot váltasz,de valaki éppen elveretne melletted 200-zal.Most lényegtelen,hogy gyorshajtó,ezért meg is halhat,de Te is...Vagy éppen egy biciklist kerülnél ki egy kétsávos főúton,de úgyanúgy jönnek nagysebességgel...Nagyon veszélyes...Rengeteg példát tudnék írni,amiktől nem kicsit megrettennél,de egy a lényeg:Ha nem kezded el használni a tükröket rendesen,akkor majd az élet hoz Neked tanulságot erre.És ez az életedbe is kerülhet,de a másikéba is,amit nem felejtesz el soha...

Én nagyon jó dolognak tartom a tükröket,ha nem lennének,szerelnék fel magamnak.Ugyanis ahhoz,hogy elkerülj baleseteket,jórészt az is kell,hogy tudd,mi történik körülöttedd.Rajtad kívül mindenki különböző sebességgel közlekedik,és ebből adódik,hogyha nem figyeljük a többieket,akkor csak idő és távolság kérdése,mikor ütközünk.Szóval,ha érdeklődnél a többiek iránt is,és folyamatosan figyelnéd az összes türöt,fejben tudnád tartani,mi történik mögötted,körülötted.

Szóval,ezt Te mindenképp meg fogod tanulni,csak nem mindegy,hogy hogyan.

2011. szept. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Sávváltáskor nincs gondom a tükör használattal csak ha kanyarodom nem mindig használom!Faterom hívta fel a figyelmemet arra hogy sűrűbben használjam a tükröket.Megpróbálok jobban odafigyelni mindenre csak még kicsit katyvasz az egész de remélem megszokom mihamarabb :)

2011. szept. 4. 22:06
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi belejössz!!

Tanuló koromban mindig lenéztem váltáskor a váltóra. Oktató fogta persze a fejét...:)))

Azóta levezettem 15 évet és persze leszoktam róla kb 14 és 3/4 éve :))

2011. szept. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igaz,én sem akartam ennyire drámai lenni,csak tényleg nagyon fontos a tükör használata...
2011. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a drámai választ is :)
2011. szept. 5. 21:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor fogod használni, amikor rájössz, hogy jól beállított tükörből mindent lehet látni.
2011. szept. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!