Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki tudja BKV-s járművezetőkkel...

Ki tudja BKV-s járművezetőkkel ha (önhibájukon kívül ) súlyos balesetben lesz részük, mi lesz velük? Rehabilitálják őket? Vissza kell ülniük a volán mellé? Odahagyják a pályát?

Figyelt kérdés
Hogy lehet az ilyen baleseteken lelkileg túllépni? Mert hisz ők a legkitettebbek ezeknek az állandó vezetés miatt, ráadásul rutinszerűvé válik és unalmassá mindig ugyanazon az utvonalon. Persze kivizsgálnak minden esetet az tudom!
2011. szept. 22. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a legtöbb BKV vezetőt szintén sokkolja a baleset így táppénzre mennek,és orvosi segítséget kapnak,hogy túl tegyék magukat rajta.HA sikerül meggyógyulniuk,akkor újra dolgozhatnak.Kirúgni nem fogják őket ha nem az ő hibájukból történt a baleset.De van olyan amikor maga a sofőr nem tud túllépni a tragédián.A nagybátyám HÉV vezető volt,majdnem 30 évig. Pár éve egy fiatal lány szándékosan a Hév elé ugrott,és a hév darabokra szedte.A nagybátyám sokkot kapott.Kiderült,hogy semmit nem tudott volna tenni,mert a lány szándékosan ugrott elé..Mégis sosem volt képes feldolgozni,hogy meghalt egy fiatal lány akkor amikor éppen ő vezette a Hévet.Így a nagybátyámat nyugdíjazták,ahogy kérte.(előnyugdíjba ment)

De később hallottam,hogy az egyik fiatal kollégája is elütött egy terhes nőt,és ő sem tudta feldolgozni.A buszvezető srác a saját kérésére más beosztásba került.Jelenleg is a BKV-nál dolgozik,de nem vezet buszt.

2011. szept. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi valami ilyen válaszra gondoltam amikor feltettem a kérdést
2011. szept. 24. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!