Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a francért megy ki az...

Mi a francért megy ki az utakra az, aki fél vezetni, vagy öreg?

Figyelt kérdés
Elegem van már a totymorgó 70-es tába mellett 40km/h-vel közlekedőkből! Minek mennek ki az utakra? Balesetveszélyesek!! Másik pedig az idősek.. nem gondoljátok, hogy x év felett nem szabadna volán mögé ültetni az embereket? Lassabb a reakcióideje, a tempója, ő sem lenne való forgalomba. Titeket nem dühítenek? Én kikészülök tőlük! Tudom, nem szép dolog belemászni az előttem "haladó" s@ggébe, rávillogni, dudálni, de az agyam elszáll, hogy miért 30-40-el halad.. Miért??!
2011. szept. 22. 17:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
69%
csak autópályán van minimum sebesség, máshol nincs, a 70-es tábla meg nem azt jelenti hogy annyival kell menni, hanem hogy akár annyival is mehetsz...
2011. szept. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
57%
te, öcsi, vegyél már vissza. ha nem tetszik, megelőzöd, de ki vagy te, hogy megmondd, ki vezessen, és ki ne?!
2011. szept. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
54%
Talán épp emiatt a hozzáállás miatt félnek sokan vezetni!
2011. szept. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
61%

Előző válaszolók: igazatok van, de gondoljatok bele, valaki siet valahová, mert mit tudom én, ég a háza (és akár ez meg is történhet, mielőtt mondanátok, hogy nem).


És különben is, időseknek tényleg nem kéne már vezetni!

Sőt, hogy mondjak valamit, ugyan a leggyakoribb helyzetben egy ittas okozza a balesetet, de szoktak például 30-cal haladók is balesetet okozni, mert tetülassúak, és valaki siet a munkába, mert fontos találkozó vagy gyűlés van, ha elkésik meg kirúgják, erre egy bamba ember hússzal megy, nagy a forgalom ráadásul és most nem autópályáról van szó, hanem normális közútról!

Autópályán még megértem, mert ott nagyjából biztonságosan ki lehet őket kerülni, ott hadd menjenek! De közúton, áááh...

Perzse vannak kivéetelk köztük is, de mondjuk az sem tanácsos, ha agyf@szt kapsz és nyolcvanezerrel repesztesz!


Jogos a kiakadás, de inkább próbálj higgadt maradni! Dúdolj egy számot - csini vagyok, ó de csini, csini vagyok csak egy kicsit kacéééér!!! :) [Ki nevel a végén című film! Nagyon jó.]

2011. szept. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
79%

"igazatok van, de gondoljatok bele, valaki siet valahová, mert mit tudom én, ég a háza"

rendben, hogy ég a háza, hívja ki a tűzoltókat, előbb érnek oda, mint ő megkülönböztető jelzés nélkül.



"És különben is, időseknek tényleg nem kéne már vezetni!"

ez is igaz, de milyen hatóság vagytok ti, hogy ezt megmondjátok neki?!



"Sőt, hogy mondjak valamit, ugyan a leggyakoribb helyzetben egy ittas okozza a balesetet, de szoktak például 30-cal haladók is balesetet okozni, mert tetülassúak, és valaki siet a munkába, mert fontos találkozó vagy gyűlés van, ha elkésik meg kirúgják, erre egy bamba ember hússzal megy, nagy a forgalom ráadásul és most nem autópályáról van szó, hanem normális közútról!"

hogy mondjak valamit, szép nyugodtan meg lehet előzni a 30-al tötyörgőt, és el van intézve a dolog. Ne mondd már, hogy nem lehet, tapasztalat...


"Perzse vannak kivéetelk köztük is, de mondjuk az sem tanácsos, ha agyf@szt kapsz és nyolcvanezerrel repesztesz!"

na ez a bizonyos "agyf@sz" jellemzi a mai fiatal generációt. vezetni nem tudnak, de a gázt, azt nyomni kell...


meg kellene tanulni vezetni, és azt is, hogy közúton nem lehet hibázni. aki siet, hibázik, tehát NEM SZABAD SIETNI! siessen a megkülönböztető jelzését használó jármű.

2011. szept. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
67%
Ha ez idegesít akkor valszeg nem tudsz előzni, ha tudnál akkor minél hamarabb lelépnéd és nem idegesítene fel, úgyhogy előbb szerezz normális rutint "előzési tudásból" utána idegeskedj, persze ha más a probléma akkor ezt a tanácsot ne vedd magadra.
2011. szept. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%

Akkor tisztázzunk pár fogalmat, mert látom hogy azért sokak fejében van zavar:


A KRESZ szerint jobbra tarts van érvényben mindenhol, városon belül is, azaz az út jobb oldalán kell haladni! (persze aztán ráteszi a kitételt, hogy na jó, városon belül azért engedett a párhumazos közlekedés, stb... de az alapfeltevés a jobbra tarts)


Ugyan a KRESZ ezt így nem fogalmazza meg, de van egy olyan fogalom is, hogy feltartás. Ha a megengedett maximális sebesség 10-20%nál lassabban megy valaki indokolatlanul, az feltartás, ugyanis indok nélkül lassítja a forgalom ütemét, mások közlekedését. Mi még tanultunk ilyet a KRESZ és forgalmi oktatáson, nem tudom mások egyáltalán hallottak-e ilyenről...


A kettőt összeadva:

A kérdező szerintem arra gondolt amikor (és ez heti rendszerességgel előfordul, leginkább hétvégén...) a 70-es úton mindhárom sávban megy az 50-el tökölés, a belsőkben ugyanúgy. Na ez a felháborító. Ok, menjen 50el, vagy akár 40el is, nem érdekel, de ne a belsőben. Húzzon le jobbra és hagyjon helyet annak aki a tábla szerinti 70el szeretne menni, vagy aki esetleg vállalja a gyorshajtást... Nem csak az illem miatt kell(ene) lemenni jobbra, hanem mert ezt írj a szabály: jobbra tarts! Nem "mindegyik sávban 50el szarakodj"...


Persze előzzük meg. De mégis hogy, amikor mindhárom sávban ugyanolyan lassan tötymörögnek? Lehetetlen (legalábbis biztonságos módon). Amúgy pedig az előzéshez 15-20km/h-s seb. különbség kell. Mit is jelent ez? Ha 60as tábla van kint, és 50el mennek előtted, pont semmit sem tudsz tenni, mert akkor már gyorsan hajtasz...


Ugyanez érvényes a 70es táblánál a 60al közlekedőkre, és így tovább...


Nem, nem azt mondom hogy mindenki száguldozzon 100-al. A 70 az 70, de azt tartsuk is! Akinek nem tetszik menjen olyan útra ahol 50 a határ, vagy húzódjon le. ILyen egyszerű. Az érdekes az, hogy külföldön ezek a dolgok működnek, csak valahogy itt nem....

2011. szept. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utolsó szépen összeszedte, mire is gondoltam. Záróvonal miatt tilos előzni, ellenben mindkét (adott esetben 3) sávban jóval a megengedett sebesség alatt haladnak, szabályosan tényleg nehéz kikerülni, hát még idegeskedés nélkül...

Másik: lakott területen kívüli egyéb út: a kresz szerint 90km/h a megengedett sebesség. Én nap mint nap egy ilyen úton közlekedem a munkába. És mint hegyi út, rendesen kanyargós. Na itt nem értem, miért nem lehet legalább a 70-es tempót tartani, miért kell 40-el vánszorogni, indokolatlan.

2011. szept. 23. 10:56
 9/32 anonim ***** válasza:
79%

De szerettem volna én is úgy kipottyanni erre a világra, hogy rögtön 70-el merek lejtős, kanyargós úton haladni...


De engem olyan elbaltázottra sikerült összehozniuk szüleimnek, hogy nem születtem egyből rutinos vezetőnek. Míly meglepő?! Jogosítvány megszerzése után 2,5 évvel sem mondanám magam rutinos vezetőnek (pedig már nem 30-al megyek át a Lágymányosin).


Irigylem azokat akiknek van tehetségük, érzékük a merész vezetéshez, de talán el kéne fogadni, hogy nem mindenki született Schumachernek, és vannak olyan béna emberek, akiknek igenis szükségük van némi rutinra, hogy 70-el merjenek leszáguldani a szerpentin utakon.


Friss jogsisként egyszerűen utáltam autóba ülni, mert ha nem sikerült repülőrajtot vennem már a piros-sárga kombinációnál, és esetleg csak a zöldnél indult meg a kocsi, akkor már olyan dudaszó fogadott, hogy ihaj. És elárulom neked, hogy ha bizonytalan emberre rádudálsz, villogtatsz, az még bizonytalanabb lesz, és még lassabban fogsz átjutni rajta.

2011. szept. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 10:56


Az előtted sokat író vagyok, a feltartásos.


Sajnos ebben nincs igazad, sőt szabálytalan vagy!

A szabály ismer egy olyat is (lehet hogy a kresz nem, de a vezetéstechnika határozottan) hogy vakvezetés tilalma, illetve relatív gyorshajtás. Ha a szerpentines, emelkedős az út, akkor attól függetlenül hogy 90el lehetne menni, simán lehet indokolt a 40.


Épp az autómentes napon voltam egy ilyen vezetéstechnikai szimulátorban. Ugyanez a szitu: balra kanyarodó, emelkedős út, 90 a megengedett, az emelkedő nem olyan vészes, de azért érezni... Nos aki betartotta a max. sebességet, és 90el ment fel a kanyarba, emelkedőn, az szépen elütötte az emelkedőn csúcspontján levő zebrán átkelő gyalogost. Sokkoló élmény amikor a szélvédő betörik és ott fekszik rajta az ember. Az emelkedő csúcspontjától 30m-re volt a zebra. Csakhogy 90el jöve az autó megtesz valami 20 m-t másodpercenként, ebből könnyen látható hgoy esélytelen megállni előtte.


Mi a tanulság? Látás, látás, látás! Olyan úton nem megyünk ész nélkül, amit nem látunk be, lehet ott bármi... Márpedig az emelkedős, szerpentines részeken nagyon nagyon sok részt nem lehet belátni...


Az ilyenekkel nekem nincs is bajom, mert a biztonság mindenekfelett. Viszont amikor a sík egyenes, 3 sávos út mindegyikében 50eel mennek, na az kiveri a biztit...

2011. szept. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!