Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarodási szabályok, hogy...

Kanyarodási szabályok, hogy is vannak?

Figyelt kérdés
Hogyan kanyarodok pl egyirányúból kétirányúba, kétirányúból egy irányúba, és ezeknek mindenféle kombinációját. Sajnos nem nagyon megy még nekem.
2011. szept. 26. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
egyenes, jobbra kis ív, balra nagy ív. Figyeled a táblákat, lámpákat,... azt menni fog
2011. szept. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Logikusan.

Arra ügyelj, hogy ha az egyirányú utca elég széles, akkor ha a jobb oldaláról áthúzódsz a bal oldalára, picslákolj, illetve fordított esetben is. Annak ellenére, hogy tképpen sávon belül vagy. Nekem itt 2 hibapont is összejött anno...

2011. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szid válasza:

Ha egy irányúból kanyarodsz két irányúba, akkor amerre kanyarodni akarsz, az útnak arra a felére húzódsz. Ha jobbra akarsz menni akkor a jobb oldalára húzódsz (csak a kifordulás előtt kell index), ha balra akarsz menni akkor index amúgy is, hogy bal oldalra húzódsz, mert hogy az úton vagy középen (ha pl.: parkolnak autók jobb oldalon, vagy mindkét oldalon) vagy a jobb oldalán mész egyirányúban, és index mielőtt ki akarsz kanyarodni. És, ahogy az előttem író írta, balra nagy ívben kanyarodsz és jobbra kis ívben. Ez mind ha egy irányúból két irányúba kanyarodsz.

Ha két irányúból egy irányúba kanyarodsz akkor is nyílván abba a sávba húzódsz ahonnan lehet kanyarodni, nincs nagy ív kis ív, mivel úgymond "veled szembe" nem jöhetnek egyirányúba (sima autók, mert ugye a megkülönböztető jelzésű autók kivételek) vagyis magyarul ha neked balra van az egyirányú út akkor balról nem jöhet autó, és ha jobbra van az egyirányú út akkor jobbról nem jöhet autó, tehát nem kell egy sávnyit kihagynod és nagy ívben kanyarodnod mintha kétirányúra kanyarodnál...


Fuhha kicsit bonyolultra sikeredett, de remélem azért nagyjából érthető... :))

2011. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget.

Most legalább már értem :D

2011. szept. 26. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!