Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fog történni valami, ha nem...

Fog történni valami, ha nem köszönöm meg, hogy beengedtek?

Figyelt kérdés

Amikor sávot vált valaki, és beengednek, vagyis, nem mennek gyorsan, lassítanak, akkor sok ember elakad jelzővel köszöni meg.

Ha nem csinálom, fog történni valami?

Kiszállnak pirosnál, és megvernek?


2011. szept. 27. 17:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

"Kiszállnak pirosnál, és megvernek?"


- Igen, és ezt írja a KRESZ is.

2011. szept. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Persze, teljesen jogos dolog fog történni, amikor péppé vernek a pirosnál... egy dolgot tehetsz: ne állj meg.
2011. szept. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
ez nem jellemző dolog. az inkább jellemő, hogy a másik autós emlegeti a felmenőidet. egyébként az elakadásjelző, hiába használják köszönésre, nem arra való. a felemelt kezed is megteszi, mert illik. nem kötelező megköszönni, de illik.
2011. szept. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
<<**jellemző
2011. szept. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a magam nevében tudok nyilatkozni: nyugi, nem verlek majd meg. :)
2011. szept. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Igen. Egy bunkó f*sznak fognak tartani.
2011. szept. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Magamból indulok ki.

Ha én valakit beengedek magam elé, lemondok az elsőbbségemről vagy szűk utcában félreállok a szembejövő elől, akkor én vagyok az előzékeny és udvarias; tehát, mint ilyen (udvarias) egészen biztos, hogy nem fogom megverni a pirosnál vagy máshol ha találkozunk. Ha megköszöni, az jólesik, ha nem, akkor azt gondolom, hogy kissé böszme. Ezzel le is zárom a dolgot magamban.

2011. szept. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
illik megköszönni legalább egy kézintéssel, vagy elakadj.vel
2011. szept. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát ez olyan mintha bárhol máshol nem köszönsz meg valamit. 99% -ban nem vernek meg szimplán csak bunkónak tartanak. Bár egyértelmü hogy ha faszláma vagy és az elakadás jelző megnyomása neked bonyolult, akkor inkább ne nyomd meg minthogy összetörj másik 3 autót. De amúgy volt kézzel intés az is jó, de elvileg még ami bevett szokás kamionoknál főleg hogy jobbra balra indexelnek egyet...
2011. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
én sem szoktam elakadásjelezni mert a kormány mögött van a gomb nem érni el könnyen.Inteni sem mert úgyse látja a fóliától.Nem vertek még meg:D
2011. szept. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!