Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A motorosoknak sokkal jobb az...

A motorosoknak sokkal jobb az életük mint az autósoknak?

Figyelt kérdés

Nem irigykedem, csak furcsállom, hogy milyen jó, nekik az életük. Én autóval kivárom a soromat, Ők meg végig mennek a buszsávon, előre mennek a pirosnál, mire én elindulok a zöldnél, Ő már 30 méterrel előrébb van, pedig nem bambulok be.

Végig mennek a sorok között, simán megelőzik a buszt, kamiont, autókat.

Még egy motorost sem láttam Budapesten beállni a sorba, bármilyen szűk is a hely két autó között, Ők végig mennek.

A motorozás csak előnye, és sokkal jobb, mint az autózás?


2011. szept. 30. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Egy baj van vele, hogy sajnos könnyű vele balesetet szenvedni(és ott legalábbis súlyosan megsérülni).


Még csak ütközni sem kell autóssal, rád húzzák a kormányt(mivel nem igazán látszol, illetve a motorosok többsége nem követi a kreszt--lsd. az általad felvázoltakat), megijedsz, félrerántod a motort, elveszted az egyensúlyodat, oszt' repülsz is, mint a kismadár. Aztán randi a betonnal 50-60 km/h-val.

2011. szept. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Te csak előnyét látod?

Ősztől tavaszig nincs motor, ha elered az eső bajban van, igazából nem tud cuccot magával vinni, hosszú úton nem beszélgethet az utasával, ha bukik, karambolozik nincs légzsák, semmi!!!, csak a kórházi ágy, Te meg legfeljebb konstatálod mi törött össze.....soroljam??

2011. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

17:54

Én is éppen ezt írtam volna, de ennek ellenére nagyon jó motorozni. Legalábbis én nagyon szerettem, annak ellenére, hogy sokszor megáztam és néha megvolt a "randi az aszfalttal" :)

2011. szept. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szezonális ez a motoros dolog. Fél évet meg akinek nincs autója otthon ülhet vagy buszozhat. :D Sajnálod tőlük a buszsávot? :P Amúgy valóban nem rossz a motorozás de hosszú távon az autó jobb. Nincs a kocsi időjáráshoz kötve meg egy pólóba is beülhetsz télen is ha jó a fűtésed. Sőt ha nem elég a hely még futót is a kocsi után tudsz akasztani. Na próbáld meg ezt motorral..

Amúgy én azt nem értem miért vesz magának némelyik ember akkora hatalmas több milliós burkolt túramotort hogy hosszabb mint egy autó meg szerintem majdnem olyan széles is. Az már szinte autó csak 2 kereke van. Én inkább autóznék akkor már mert annak a motorozáshoz már nem sok köze van. Szóval a motorozásban inkább az a jó hogy suhansz a szélbe.. :D

2011. szept. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kisvárosba motorozok de itt nincs nagy sor a lámpánál, nem érdemes előre menni.

A sorompónál szokott 200m-es sok állni. Volt hogy előre mentem robogóval.

A motorost ha elütik akkor csúnyán megsérülhet úgyhogy nem olyan jó nekik. A motornak még az az előnye hogy keveset fogyaszt. Az én robogóm 3,5-4 litert eszik.


Nagyvárosban voltam már autóval. Szegeden pl egymást követik az autók. Akkor értettem meg hogy mi az hogy városi forgalom fél kilométerenként lámpa és épphogy átmész rajta már ott a következő lámpa előtti sor vége.

2011. okt. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 qaswe válasza:
ha jól tudom, a kresz már engedi a piros lámpánál előresorolást a motorosoknak, bizonyos esetekben. a beszélgetés már megoldható rádiós bukókkal, persze drágább mint a sima, de aki túrázásra használja a motort, annak szerintem megéri. széles utat!
2011. okt. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is szerettem motorozni (biciklizni), a motorral még nincs is bajom, (mert az úgyis otthagy zöldnél) a mindennapi közlekedésben, de pesti autósként a robogó meg a bicikli az ami bosszantó lehet.

Forgalom sűrű, sok a lámpa, előremegy és amikor zöld lesz, akkor meg nem gyorsul, feltart mindenkit, sávon belül nem igazán lehet előzni.

Olykor azért sikerül és a köv. lámpánál megint elém kerül.

Bosszantó.

De nem ez számít, hanem, hogy eléggé megnövekedett miatta a balesetveszély és ez most hivatalossá van téve.

2011. okt. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!