Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobb kéz szabály. Most lesz...

Jobb kéz szabály. Most lesz az utolsó órám jön a forgalmi vizsga előt és egyszerűen a jobbkéz szabályt nem értem. Ötlet?

Figyelt kérdés
A XV. Kerbe szoktunk vezetni és egyszerűen olyan utcák vannak, ahol hiába dőlök előre nem látom hogy jön e valaki jobbról, ha meg behajtok a kereszteződésbe, akkor már késő. Valami ötlet? Megállni csak nem állhatok meg a kereszteződésbe.Előtte se,nem várok fél órát,arra hogy jön-e valami, vagy nem.
2011. aug. 1. 09:42
 1/10 anonim válasza:
27%
NAGYON REMÉLEM HOGY NEM KAPOD MEG A JOGSIT !!!!!!!!!!!!
2011. aug. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lelassítasz, lassan, gurulva mész be a kereszteződésbe és közben folyamatosan jobbra figyelsz és a lábadat a fékpedál fölé helyezed, ha jönne valami, akkor gyorsan megtudj állni.

Ha nem jön semmi, akkor láb vissza a gázpedálra és go tovább.

2011. aug. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

10:48 "NAGYON REMÉLEM HOGY NEM KAPOD MEG A JOGSIT !!!!!!"


Irigykedsz,mi? :Dddd


Magyarország,én így szeretlek!

2011. aug. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Mi az, hogy nem látsz ki?

Állítsd be az ülést...

Az oktatód meg mit csinál melletted, miért nem basz le ilyenekért?

Elég szomorú, hogy közvetlenül a forgalmi vizsga előtt, hogy így is el lehet jutni...

Mikor meglesz a jogsid, akkor sem fogod érteni?:(

2011. aug. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

20 éve vezetek,de valahogy a sok balfék furgonosnak mindig a kereszteződésnél sikerül leparkolniuk,nehogy véletlenül látni lehessen...:S

Ilyenkor én is lépésre lassítok.

2011. aug. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor vezetni tanultan benyomott kuplunggal kellet begurulni a jobb kezes kereszteződésekbe. Jobbról jó balról megkapod az elsőséget mehetsz.


Volt olyan kereszteződés ami nem volt belátható itt nagyon lassan kellett begurulni addig amíg nem látok.

2011. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8%
Ugye nem akarsz tényleg autót vezetni??? Annyi minden van még az életben, válassz kevésbé veszélyesebb szórakozást...
2011. aug. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ténleg gáz, hogy nem tudod, de legalább van bátorságod megkérdezni, ez még mindig a jobbik eset, mintha 50 évet így élnél le.


Mellesleg kedves előző válaszadók: a kérdező magát a jobbkéz szabályt érti, csak a gyakorlati kivitelezést nem, hogy hogyan is kell gyarkolatban csinálni, ugyanis ez sehol sincs leírva. Azzal, hogy a "jobbról jövőnek elsőbbsége van" még nem leszel közelebb....


Induljunk az aktuális kereszteződéstől mondjuk 50m távolságról: nézed hogy neked van-e táblád: nincs, akkor vagy jobbkéz lesz, vagy a jobbról jövőnek lesz táblája.


Ekkor már elkezded felmérni a kereszteződést, hgoy mennyire lehet majd belátni vagy mennyire nem. Ha vannak kirakatok, lehet nézni az üveget, hátha tökröződik esetleg, és az is ad támpontot.


Közelebb érsz, a keresztben jövőnek nincsen táblája, tehát jobbkezes lesz. A kereszteződés beláthatóságától függően:


- ha jól be lehet látni, csak lassítasz, lábad a féken, ha nincs senki gáz, és már át is értél


- ha úgy lehet csak belátni hogy kicsit közelebb kell menni, akkor egészen lelassítasz, cm menet, kuplung benyomva, láb a féken, és így hagyod gurulni az autót és piszkosul figyelsz. Ha valaki megjelenik, azonnal fék. Ha nem, akkor pedig kuplung felenged, gázzal megtart ha kell, majd gáz és tűz át


- ha semennyire sem belátható, akkor én a következőt szoktam csinálni: megállsz (teljesen) abban a vonalban, ahol a keresztben jövő még nem találhat el. Ezt az út és a sáv alapján nagyjából látod. Ezek után pedig nagyon nagyon lassan, cm-enként tolod előre az orrod. Esetleg 20-30cm-enként megint teljesen megállsz. Kb. úgy mintha keresztben folyton jönnének és úgy akarnál átmenni, hogy beengedjenek. Szóval így szépen centinként csorogsz előre, és nézel jobbra, de úgy hogy teljesen ráhajolsz a kormányra, így jobban előre lehet látni. Csorogsz, csorogsz (de nagyon nagyon lassan) amíg be nem látod. Lehet hogy ez már csak a kereszteződés kellős közepén lesz így. Utána viszont gáz és amiylen gyorsran csak lehet, átmész a kereszteződésen. 20-30 centinként pedig azért célszerű megállni, mert nem tudhatod hogy a keresztező útra hogy kerülnek autók. Ha mondjuk oda is éppen kanyarodnak, és mennek 40-50el, ha centinként de folyamatosan, megállás nélkül tolod be magad, akkor is lehet hgoy eltalálnak, mert már nincsen idő fékezni..


Ahogy az oktatóm fogalmazott annak idején:" ez egy játék, ahol az nyer aki hamarabb észreveszi a másikat. A cél az, hogy mindig te nyerj, hiszen neked kell elsőbbséget adnod." Ha Te nem látod, ő sem láthat téged.


Ha meg kell állni, hát sajnos meg kell állni, ezzel nem nagyon tudsz mit tenni. A KRESZ jobbkéz esetben nem szabályozza az elsőbbségadás módját csupán azt, hogy elsőbbséget kell adnod. Ha ezt csak megállásssal lehet teljesíteni, hát úgy.


És még egy fontos idézet:"Nem abból kell kiindulni, hogy úgysem jönnek, hanem hogy biztosan most jön valaki keresztben." Sok idióta dudál ilyenkor majd, de ne foglalkozz ezzel. Ha nem látod be a kereszteződést, sajnos nem tudsz mit tenni. Beláthatatlan kereszteződésbe nem szabad bemenni. Én majdnem így törtem össze a kocsit, egy életre megtanultam (dudáltak mögöttem hogy menjek már).

2011. aug. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző vok:

Úgy is megfogalmazhatom: olyan sebeséggel gurulj be, hogy a keresztből hirtelen feltűnő autó előtt is meg tudj állni:

ha nagy a látótávolság, mehetsz gyorsabban is, hiszen messzebbről meglátod, van időd fékezni.


Ha a látótávolság nulla, csak nagyon lassan szabad csorogni, hiszen nincs időd fékezni.


Továbbá: gondolj bele a keresztben jövő helyzhetébe is: gondold el hogy ő mit láthat onnan belőled: ha semmit és egyszer csak begurulsz elé, már ő is tehetetlen...


Pont itt nálunk van egy ilyen kereszteződés: nagyon veszélyes: oldalt parkolókocsisor, emiatt a látószög nagyon szűk. gyakorlatilag csak akkor látod a keresztből jövőt, ha már odaért eléd.


Ha esetleg jobbról jön kamion/busz ami mellet nem lehet elférni, de a buszt a tetejéről látod, akkor lehet kicsit bátrabban, bár motoros még iylenkor is jöhet!

2011. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%

11:26

nem hinném hogy irigykedik csak aki ezt sem tudja az utolsó órán azt jobb ha nem engedik ki a forgalomba :)

2011. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!