Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőrségnek mi a célja...

A rendőrségnek mi a célja azokkal a forgalomfigyelő kamerákkal?

Figyelt kérdés

Már láttam, kitettek egy párat Budapesten.

Ami olvassa a rendszámot.

De, ezzel mi a céljuk?

Hogy nem kell félreállítani igazoltatni majd a közlekedőket?

És ha valaki jogsi nélkül vezet, azt hogy fogja ellenőrizni?


2011. okt. 8. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
ellenőrzik a forgalomból kivont kocsikat ,de lebukhat lopott kocsi is így
2011. okt. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De, szerintem ez hülyeség.

Ha lopok egy autót, és tudom, hogy azon az úton van egy ilyen kamera, akkor nem megyek arra, hanem másik úton...

Sok értelmét nem látom.

2011. okt. 8. 13:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Van értelme. Sok mindent kitudnak vele szűrni az esetleges szabálytalankodásokat vagy rablásokat is például vagy ha valami olyan közúti baleset történik amit senki nem lát és a rendőri intézkedésnél könnyebb dolguk lehet.

Én városomban direkt ezért szereltek kamerákat az egyik kereszteződésbe mert ott vannak a leggyakoribb balesetek és nem mindig derül ki azonnal hogy ez minek a következménye képen történt. Szóval én ezt hasznos dolognak tartom sok mindent el lehet vele érni.

2011. okt. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Változtatják a helyüket ,nem tudni hol lesznek másnap.
2011. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Semmi értelme nincs szerintem se.

Ellenőrzések ellenőrzések hátán. Ilyen a világon nincs. :(

Ha hiszitek ha nem én már rettegek kimenni az útra. Sose tudom mikor jön egy 100 ezres csekk... Idáig legalább a rendőr kiállított és elmondta miért büntet meg. De olyan arctalan lett a rendszer hogy ha megbüntetnek valamiért és tudod hogy igazad van évekig pereskedhetsz stresszelheted magad. Én már jártam így.

Mindenütt korlátozások vannak. 2011 van és inkább kirakják a 30 as támlát egy útra mint megjavítanák.


Persze ilyen helyekre tesznek kamerát!! (hogy halálra büntessék azokat akik amúgy is büntetve vannak azáltal hogy fizetik a súlyadót meg mindent és redvás rossz kátyús úton járnak.

Akinek régi rosz kocsija van többre büntetik mint a kocsija ára ha pl 30km/h helyett 70 el megy el. (úgyis mindegy már a kocsijának)

Akinek meg drága terepjárója van biztos 30 al fog áthajtani az útkátyúkon. (mert bírja az autó) Akkor énis ezt kérdem hogy ennek mi értelme van?

Lopott autók kiszűrése.. XD Ki az a barom aki ellop egy kocsit és azzal szaladgál?? Mire a tulaj rájön hogy ellopták az autóját rég szétszedték azt valami telephelyen raktárba stb. Ez szerintem csak a büntetésre megy. De figyeljétek meg jól szétverik mindet az első héten!

2011. okt. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok lopott autó szaladgál ,vagy olyan aminek a rendszáma lopott vagy nem az adott autóhoz tartozik, de sok körözött bankos kocsi is van amit próbál a tulaj rejteni a foglalás elől.Nomeg a nem fizetett kötelező ,lejárt műszaki stb miatt forgalomból kivont autók.
2011. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó előtti!

Normális mértékű gyorshajtásért max. 30e ft büntit

kaphatsz. Tehát ha mondjuk 30as tábla mellett elmész 50el az még mindig csak 30e és nem 100e. Ahhoz hogy 100e-s csekket beszedjél, igen csak durván gyorsan kell hajtani, azért az már túl van a "véletlen" határon. Legalábbis szerintem. Szabályok és táblák alapján kell vezetni, nem pedig "érzésre"...


És ha kint is van az ottfelejtett 30as tábla láthatóan tök feleslegesen, akkor is tartasz egy 40-50es tempót. Ha nincs pax hurrá, ha mégis van, akkor is max. 30e-t kapsz.

Szóval ha betartod a szabályokat, nincs mitől rettegned.

Attól függetlenül igazad van hogy drága a benzin és az állam egyébként is k*ja be! :)


Engem nem zavar, teljesen mindegy hogy kint van-e vagy sem, ha egy bűnözőt megfognak ezzel, már megérte. Igaz nem hiszek a kamerákban, csak dísznek jók, de ne legyen igazam...


Kérdésre:

Megelőzés: bűn és gyorshajtás

Utólagos felderítés, bizonyíték gyűjtés. Talán még a rendszámot is ellenőrizheti. Az igaz hogy egy lopott autón valszeg azonnal átcserélik a rendszámot, de ha mégsem, akkor akár lehet plusz egy bizonyíték hogy X időben arra járt a lopott autó. Az adott út és napszak, stb... ismeretében talán közelebb vihet a nyomozáshoz. Pl. ha a rendőrök tudják hogy a tolvajoknak van egy jól bevált "pihentető" helyük, akkor a kameraképek alapján már lehet sejteni talán melyikbe vihették az autót és mikor. Legalábbis elméletben, gyakorlatban a sünökből nem nézném ki hogy foglalkoznak ilyenekkel...


Jogsi nélküli vezetést sehogy, de nem is arra lett felszerelve. Elrettentés...

2011. okt. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Mert egy rendőrállamban demonstrálni kell a rendőrterrort nap mint nap - no és jól jön valahol az a kis apró is...

Pintőrség for ever !!!

2011. okt. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én egy kis városban lakom délen, van egy város mellettünk ahol működik ilyen rendszer. Egy barátom ott dolgozik térfigyelősként, és én is ezt a hivatást csinálom.

Az utolsó hozzászóló azt hiszi, hogy mit akar...!?


Szóval aí közlekedési balesetek kiszűrése a fő cél, és erre használják legtöbbet. De fogtak már el a segítségével garázda, rongáló, sőt lopás résztvevőjét is. Sok mindenre jó, főleg, hogy ha kép van egy elkövetőről, látni, hogy merre megy, esetleg milyen járműbe száll be.

Sebességet mérni pedig nem tud, azért hívják térfigyelő kamerának. Sebességet mérni, csak irányított lézer segítségével lehet, amit a járművön kell tartani.

Én egyet értek mindenféle digitalizálással amúgy, a számítógépnek mindenki egyenlő, senkinek sincs mentelmi joga, mindenkit szankcionál, és nem a rendőrt, parkolóőrt köpködnék.

2011. okt. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

PÉNZ !!!

Természetesen magas fokú harácsolásra gondolok az autóstársadalom nevű fejőstehén sarcolása által.

Az M7-en Budapesttől Siófokig 78 (!!!) kamerát számoltam meg....

Már most ott tartunk,hogy ellenőrök,biztonsági őrök hada vesz körbe minket egy nagyvárosban napi szinten többször zaklatva,jelenlétük kész pszichoterror miként a digitális kukkolda dettó.

"A Nagy Testvér mindent lát."

Normális ember számára vérforraló ez a felhozatal,a bűnözők meg röhögve cserélgetik a rendszámokat.

2011. okt. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!