Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőrségnek mi a **** baja...

A rendőrségnek mi a **** baja van a telefonálással vezetés közben?

Figyelt kérdés

Kérdeztem ismerősöm aki rendőr, és Ő sem tudja pontosan, csak azt mondta ez a törvény, és kész.

Most arra tippeltem, meg ismerőseim is, hogy

1. fél kézzel fogod a kormány

2. a telefonálásra figyelsz, és nem indexelsz, meg ilyesmi.

3. a telefon kitakarja a fél szemedet.

De, akkor most mi is a baj vele?

Ismerősöm nem is telefonált, csak a kezébe vette a telefont, és meglátta egy rendőr, és megbüntette. De, oda se rakta a füléhez, csak a kezében volt.

Most mi az igazság?


2011. okt. 3. 15:18
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
100%
azért van az a kibaxott headset.... hogy azt használd ha vezetsz vagy kihangosító
2011. okt. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

pl egy kézzel vegyél be egy s kanyart vagy egy hajtű kanyart 90-nél

balesetveszélyes, a kormányt (ha egyáltalán jártál kresz órára) fogni is 2kézzel tanították, ha egy kézzel fognád a vizsgán is 2 perc alatt tennének ki a kocsiból.

2011. okt. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Elvonja a figyelmet és leköti legalább az egyik kezedet, sokan 3 kézzel is képtelenek lennének normálisan vezetni. Ez szerintem is balesetveszélyes,főleg mikor látom a plázaribancot sms-ezgetni.
2011. okt. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Figyelem elvonás, baleset veszély, és még sorolhatnám. Már az is elvonhatja a figyelmed ha a kezedbe veszed és megnézed mennyi az idő, ezért van a headset és a telefonkihangosító hogyha nagyon muszáj vezetés közben telefonálni akkor azzal lehet törvényesen is. És ez teljesen jogos ha belegondolunk.
2011. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
10%

Állítólag nem tudsz reagálni tőle időben ha az úton probléma adódik.

Amúgy szerintem csak a pénz kihúzásra megy ez is. Például mikor kajál valaki menet közbe az is ugyanúgy akadájozó dolog. De legális... Bár kevésbé dobom el a csirkepörit a kocsiba mint a mobilt.

Különben meg szerintem 90% ugyanúgy telefonál csak zugban és eltakarja a kezével. Állapítsa meg bárki is mikor elmegy egy kocsi mellette hogy a fószer telefonált vagy vakaródzott. :)

Idióta 1 törvény.

2011. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

A kormányt egy kézzel fogni nem egészséges. Mivel ma már agyonszervózzák a kormányokat, ezért kellő erőt tudsz kifejteni úgy is, viszont nem tudsz elég gyorsan és pontosan kormányozni. Ha egy kézzel fogod a kormányt, akkor az egyik irányba kevésbé tudod elfordítani. Illetve nem tudsz "átfogni", 90 foknál többet lehetetlen pörgetni rajta egyszerre. Az, hogy az egyik kezed foglalt, nagyban nehezíti úgy általában az autó irányítását: vagy váltani nem tudsz, vagy indexelni.

Telefonálás közben nem csak annyi történik, hogy beszélsz. Megcsörren a telefon, elkezdesz kutatni a zsebedben vagy a műszerfal valamelyik polcán, hogy hol van (a kezed már foglalt). Megtalálod, lenézel a kijelzőre, hogy ki hív (az utat meg nem látod). Megnyomod a gombot, felveszed, beszélsz vele. Közben a gondolataid ott járnak, hogy hazafelé venned kell még egy kiló kenyeret, mert az asszony elfelejtette vagy ki kell gondolnod, hová tetted a kertkapu kulcsát, mert nagyapa nem találja. Nem az utat figyeled (és még vezetni sem tudsz rendesen). Ha SMS-t írsz, rosszabb a helyzet: ott még pötyögni is kell egyfolytában.

Ezért nem egészséges a telefont a kezedben tartva használni menet közben. A szemedet mondjuk nem takarja ki (persze ezt típusa válogatja). Viszont kihangosítóval vagy headsettel a hátrányok egy részét ki tudod küszöbölni. A kezed szabad, nem kell keresgélned a telefont, nem kell nézned, ki hív, mert fel tudod erőltetni a műszerfal tetejére. Kevésbé balesetveszélyes így.

Az ismerősödet pedig azért büntették meg, mert a telefon kézben tartott használata tilos. Nem írják elő, hogy telefonálni kell vele. Viszont ismerve az itthoni ügyeskedő magatartást, ha az lenne előírva, hogy tilos telefonálni, az autósok nagy része arra hivatkozva bújna ki a felelősségre vonás alól, hogy ő csak SMS-t írt, megnézett egy telefonszámot vagy egész egyszerűen csak a pontos időre volt kíváncsi, azért vette elő a telefont.

2011. okt. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%
láttam egy embert az utcán egy géppuskával és elfogták a rendőrök, pedig csak a kezében volt, nem lőtt vele
2011. okt. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszer láttam hülyegyereket / szőkecsipát / menőmanagert / fittipaldit lámpától elindulni kézben tartott telefonnal. Minden váltáskor kormány elenged, autó félrehúz, kormány visszaránt. Mert ugye a telefonálás fontosabb, mint a biztonság. Bezzeg egy ócska headsetre nem fussa. Kihangosítóról nem is beszélve...
2011. okt. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
43%
Szóval a GPS pötyögése engedélyezett :)
2011. okt. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%
Épp most láttam, egy hülye p.icsa telefonált, miközben tolatott visszafelé a Király utcán. Fél kézzel csinált egy ipszilont, majdnem lezúzott egy Mercit, és még ő lepődött meg, mikor rádudáltak. Van még kérdésed?
2011. okt. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!