Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elsőbbsége van-e a gyalogosnak...

Elsőbbsége van-e a gyalogosnak? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Adott egy út, szélén járdával. Ebbe az útba a járda felőli oldalon becsatlakozik egy másik út, elsőbbségadás kötelező táblával. Ahhoz, hogy a jármű fel tudjon hajtani a védett útra, először ugyebár kereszteznie kell a járdát, ahol nincs zebra felfestve. Itt a gyalogosnak, vagy a járműnek van elsőbbsége? Miért?
2009. máj. 1. 14:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a gyalogosnak ALAPBÓL elsőbbsége kell legyen.Két lábbal születtünk,nem négy kerékkel...mégha sokan el is felejtik ezt.
2009. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Ha nincs zebra akkor nincs elsőbbsége a gyalogosnak! Az autós csak a zebránál ad elsőbbséget a gyalogosnak, új szabály szerint ha a gyalogos a zebránál áll akkor át kell engedni! Régen vagyis most is csak a haladó járókelőt engedik át HA átengedik!
2009. máj. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Ha nincs zebra, akkor az autónak van elsőbbsége, kivétel lehet, hogy ha az út túloldalán buszmegálló van és a közelben sehol se festettek fel zebrát (van ilyen, még Budapesten is, csak szólok).
2009. máj. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Amint a gyalogos az úttestre lép, neki van elsőbbsége. tök mindegy, hogy van-e zebra, vagy nincs.
2009. máj. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Ebben az esetben nincs elsőbbsége a gyalogosnak, viszont ha a jármű a becsatlakozó útra kanyarodik akkor igen, függetlenül a zebrától.
2009. máj. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
a gyalogosnak akkor van elsőbbsége ha kijelölt zebra van,vagy a járda úgy megy át egy kereszteződésen hogy az a másik oldalon folytatódik.Tehát ha neki emiatt át kell menni akkor bizony elsőbbsége van.Aki meg nem hiszi nézze meg a kresz tankönyvben.
2009. máj. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja és mégvalami: az úttest és a járda között kb. másfél méter van és az elsőbbségadás kötelező tábla, még a járda előtt kint van, de nincs kiegészítő tábla, amin jeleznék, hogy a járdán és az úttesten közlekedők részére is elsőbbséget kell adni.
2009. máj. 1. 14:50
 8/17 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam illusztrálni(nem kiröhögni!) a problémát: tehát a védett útra kanyarodó járműnek van elsőbbsége a járdán haladó gyalogossal szemben, vagy fordítva?

[link]

2009. máj. 1. 15:04
 9/17 anonim ***** válasza:
70%

A második 14:49-es vagyok.

Szerintem itt egy "jog-hézag"-gal állunk szembe, amit a KRESZ nem szabályoz egyértelműen.

2009. máj. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nagyon figyelni kell az autósnak és a gyalogosnak is, bár ha az autós eleve bekanyarodik, ő eleve lassít, és talán nem fog 100-al belegázolni az úttestre lelépő gyalogosba. Én gyalogos vagyok, még zebrán is kénytelen vagyok figyelni, mert volt már többször is, hogy majdnem elütöttek zebrán úgy, hogy lámpa is volt.
2009. máj. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!