Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van elsőbbsége?

Kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
Totál zavar van, valaki magyarázza már el nekem ezt a kanyarodás - elsőbbségadás témát, mert úgy, ahogy van nem értem... Kanyarodási szabály, védett úton való kanyarodás, jobbra, balra, stb. Nem tudom, kinek van elsőbbsége, és félek, hogy meghúznak a vizsgán...
2011. aug. 7. 19:55
 1/9 anonim válasza:
0%
Nekem van elsőbbségem :D
2011. aug. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nincs könyved??így nem leeht felkészülni egy vizsgára,h vki neten magyarázza el.menj oda az oktatóhoz óra végén.
2011. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyenrangú utak kereszteződésben minden jobbról érkező járműnek valamint a megkülönböztető jelzésit használó járműnek és a balról érkező villamosnak elsőbbsége van.

kanyarodási szabály,,

Egyenrangú utak kereszteződésben vagy azonos úton egymással szemben elsőbbsége van az egyenesen vagy jobbra kis ívben kanyarodó járműnek,kivéve.......stb

Olvasd el azt a KRESZ könyvet,mert ez vágnod kell!

2011. aug. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Zongorázd őket végig. Ha már ilyen impotens az oktatód.

2011. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
miért az oktató?
2011. aug. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az oktatónak kell látni, hogy miben nem elég felkészült.

Azt nem tudod elmondani, amit nem tudsz.

2011. aug. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a szabályokat meg kell tanulni ennyi, az oktató segédanyaggal megmutatja ,elmagyarázza a többi tanulás kérdése ,ha nem így működöt akkor miert a legolcsóbb iskolába fizettél be?
2011. aug. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt tőlem kérdezed?

Én válaszolok rá, azért, mert 1 autósiskola van a kisvárosunkban. Tehát nem volt nehéz megtalálni a legolcsóbbat. De szerintem versenyezhetnénk is KRESZ tudásban, nem hiszem, hogy meg tudsz verni a szakmámban.

Ez nem pénz kérdése, hanem megértés, oktató függvénye. Nekem sok alapot úgy tanítottak meg, hogy belénk vert 8-10 alapdolgot, és arra épített fel mindent.

Kérdező, szerintem magyaráztasd el az oktatóddal a dolgokat, beszéljétek át, hogy mit hogyan kell, és ne félj kérdezni. Nincs olyan ember aki mindent tud.

2011. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

1.) Védett út /főút/ esetén kereszteződésben annak van elsőbbsége, aki a védett úton van. Ezt általában elsőbbségadás kötelező tábla jelzi. Ha egymással szemben vagytok, akkor azé az elsőbbség, akié kisebb ívben kanyarodik. pl: Te jobbra kanyarodsz, ő balra kanyarodik, neked csak annyi, hogy követed a szegélyt, azonban neki át kell mennie az egész úttesten.


2.) Egyenrangú utak kereszteződésekor a jobbkéz-szabály érvényes. A jobbra jövőnek van elsőbbsége.


3.) Figyeld a táblákat


Remélem, hogy segíthettem.

2011. aug. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!