Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki gyalog akadályoz az...

Ha valaki gyalog akadályoz az elindulásban, elüthetem jogosan?

Figyelt kérdés

Filmekben van, amikor valaki elakar menni a helyszínről, és oda áll az ember az autó orra elé,. hogy ne tudjon elhajtani.

Ha velem ilyet csinálnak, simán elindulhatok, és "elsodorhatom" az illetőt, mert akadályoz a szabadságomban?

Vagy lecsuknak mert elütöttem egy gyalogost?


2011. okt. 15. 16:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Hogy üthetnéd el teee? :D

Ha elsodrod, elütöd, és ott hagyod, akkor cserbenhagyás. Azért pedig elég komoly büntetéseket szabnak ki, jogosan.

2011. okt. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
52%
ledudálhatod az hatásos szokott lenni vagy használhatod még az R vagyis rakéta fokozatot is
2011. okt. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Hogy üthetnéd el? Szerinted ha valaki szabálytalanságot csinál, az feljogosít arra, hogy súlyos testi sértést okozz neki? Nem, ugyanúgy bűncselekménynek számít.

Egyébként meg olvasgass KRESZ-t, benne van, hogy a baleset elkerüléséért mindent meg kell tenned, függetlenül attól, hogy ki idézte elő a helyzetet. Na már most, nehezen fogod megmagyarázni, hogy álló autóval te már nem tudtad elkerülni a balesetet (amit egyébként is te idéztél elő).

2011. okt. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Simán lecsuknak, méghozzá gyilkossági kísérletért. Netán gyilkosságért.

Szándékosan, mivel megkérdezted előtte, így előre megfontolt szándékból.


Felvázolnál egy szitut, hogy hogy fordulhat elő ilyen? Ki és miért állná el az utad?


Mert ezt is nehéz elképzelni, ha csak nem vagy bűnöző, akinek "szokása" hirtelen és engedély nélkül távozni egyes helyekről.

2011. okt. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Multkor mentem haza, és kijöttek részeg srácok egy házból ahol házibuli volt. És a gyerek beállt elém az út közepére, és azt mondta, hogy nem mehetek tovább.

Erre mondtam neki, hogy álljon már el onnan, mert haza akarok menni.

Ott szobrozott a gyerek vagy 5 percig. Akkor rádudáltam, és kijöttek a haverjai a házból, és bevitték.

Innen jutott a eszembe,

Ha nem megy el a szép szóra se az útból, se a dudálásra, akkor?

És tegyükl fel hiába az R fokozat, mert egy zsákutcában vagyok...

2011. okt. 15. 17:37
 6/24 anonim ***** válasza:
Akinek ilyen csak eszébe jut, nem igazán alkalmas a közlekedésre.
2011. okt. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
39%
Köszönjük kérdésed. Továbbítjuk a megfelelő szerveknek, te pedig tanulmányozd a buszmenetrendet.
2011. okt. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

szállj ki ,üsd le, húzd félre és hajrá..



Elütni semmikép nem szabad. Hogyha cigányt ütsz el akkor a következő rendőrkapitányságig meg se állj "lincseléstől" való félelmedben.

2011. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Igen. Aztán le is csuknak. Szintén jogosan ;)
2011. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Szép lassan eltolod a kocsival ,attól baja nem lesz. Ha utólag feljelent ,azt mondod ,hogy életveszélyesen megfenyegetett és úgy láttad fegyver van nála.Ennyi.
2011. okt. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!