Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha lefestem az autóm valami...

Ha lefestem az autóm valami nagyon rikító színre, nagyobb biztonságban vagyok?

Figyelt kérdés

Onnan jutott az eszembe, hogy egy teherautóra jobban felfigyel az ember, mint egy bringásra, motorosra.

Ha az autómat befestem narancssárgára/pirosra/neon zöldre, akkor az emberek jobban felfigyelnek majd arra, hogy ott jövök, és nagyobb biztonságban lennék, mintha egy szürke/fekete autóval közlekednék, ami jobban beleolvad a háttérbe?


2011. okt. 16. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Röhejes
2011. okt. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért vannak helyzetjelző lámpák hogy az jelezze hogy megy ott valami plusz haverom vett a kocsijára egy fényvisszaverő szalagot amit hátulra ragasztott rá így simán észreveszik sötétben is mivel fényvisszaverő. Egyébként kár lefesteni mert akkor az nagyon rosszul fog kinézni.
2011. okt. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sztem eleg ha felkapcsolod a vilagitast.. ha ezt sem latja meg vki akk menjen el a szemeszetre, de nagyon surgosen:)
2011. okt. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudományos kutatásokkal kimutatták, hogy a FEHÉR színű autók biztonságosabbak, távolról jobban láthatóak és ezekkel történik a legkevesebb baleset...


A SZÜRKE színű autó a legveszélyesebb, mert távolról alig látható, beleolvad a környezetbe...


A legtöbb baleset a PIROS autókkal történik, mert hiába látható messziről, az autóban ülő vezető ha huzamos ideig a piros motorháztetőt látja a látóterében, attól idegesebb lesz, nagyobb eséllyel követ el balesetet!!!...


Biztonságos még a NARANCSSÁRGA szín is...


A ZÖLD (szerintem) megint nem szerencsés, mert beolvadhat a környezetbe...


Amúgy már évek óta kötelező a LÁMPA használata, tehát a szembejövők számára eléggé látható lennél szürke vagy fekete autóban is... :-))

2011. okt. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is szerettem volna rikító szint, mikor kocsit vettem, de nem volt raktáron. Több szempontból is jó. Egy nagy parkolóban könnyebb megtalálni, ezen kívül valamivel kevésbé is lopják, mint az átlag színű autókat. És szerintem abban is van valami, hogy jobban látható a forgalomban.
2011. okt. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A rongálók és a tolvajok hamarabb észreveszik ha rikító színű.
2011. okt. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a fényszórónál jobb dolog nem nagyon kell. Tessék nappal is felkapcsolni, a lámpa fényét sokkal messzebbről és sokkal hamarabb lehet észlelni mint azt, hogy milyen színű a kocsid. És ezt komolyan mondom...


Amit még esetleg tehetsz, hogy veszel megkülönböztető jelzés fényhidat és felteszed. Jogilag elvileg lehet venni, fel is lehet szerelni, csak éppen nem használhatod! Ebben nem vagyok biztos, utána kell járni, de így tudom...

2011. okt. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A rongálóknak lehet szemet szúr, de ha tolvaj lennék inkább a szürke suzukit vinném, mint a hupilila sárgavillámos citroent.


Egyébként valóban láthatóbb a feltűnő színű kocsi, de a kivilágítás jobb.

2011. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!