Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha rendőrautó jön mögöttem,...

Ha rendőrautó jön mögöttem, és rám villogtat, hogy álljak félre, akkor hol álljak félre?

Figyelt kérdés

Láttam már, hogy valaki átment a piroson, vagy nem állt meg a zebránál a gyalogosnak, és a rendőrautó utána ment, és megkül. jelzéssel félre állították.

Ilyenkor, ha engem állítanak félre hol, és hogyan, mikor álljak félre?

Gondolom nem a legjobb úgy megállni az út szélére, ahol feltarthatok másokat egy forgalmas fűúton, vagy egy vasúti átjáró előtt/után sem

állhatok meg vagy 30 méterig.

Ilyenkor hova álljak félre?


2011. okt. 16. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Vasúti átjáróban vagy útkerszteződésben semmiképp, de ne várj szabályos lehetőségre. Legfeljebb azt mondja a rendőr, menj tovább még 150 métert. De szerintem nem fogja.
2011. okt. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
engem 1x beszopattak, villog meg szirénázik h álljak meg, na mondom minnél hamarabb megállok, és vazze pont a buszmegállóba álltam meg, ahol óránként 1busz jár, és tatt h pont akkor jött :D
2011. okt. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A dolog roppant egyszerű:

Mint mindig a közlekedésben, itt is a legfontosabb a ráutaló magatartás: kiteszed az indexet jobbra, és lassítasz. Ebből a rendőr már látja hogy megvan benned a szándék a félreálláshoz. Így szépen kitett indexszel és csurogva mész előre amíg alkalmas helyet nem találsz. Ha ott egy sarok ahol a keresztező úton láthatóan nem sok autó megy, már fordulsz is be, és ott a kisforgalmú utcában leálltok, ott vagy nem, vagy csak nagyon kevés autót fogtok zavarni.


Amikor engem lemeszeltek mentem még 1 teljes sarkot, majd a saroknál álltam félre, mert pont volt annyi hely, hogy elférjünk.. De ez szitu válogatja...

A lényeg hogy a rendőr fele jelezd hogy nem fogsz elszökni, megvan benned a szándék, már csak jó helyet kell találni...

2011. okt. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
M3-as bevetőn, a felüljárón villogott le a rendőr. Kiraktam a vészvillogót, és fékeztem, elég idegesen jött mellém, és mutogatott, hogy menjünk tovább, végül mentünk vagy két kilométert, mire megállt a leállósávban.
2011. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18:59-es jól leírta,így helyes.
2011. okt. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán ez szabályos, hogy levillog a rendőr???

A Kreszben egyáltalán benne van, hogy megteheti?

Szerintem csak átvették az amerikai mozifilmekből, de elvileg nem használhatná ezt a módszert igazoltatáshoz.

2011. okt. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem értesz hozzá, csak az észt osztod!
2011. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


II. RÉSZ


Közúti jelzések


A rendőr jelzései



"

(2) Ha a rendőr a forgalmat nem útkereszteződésben irányítja,


a) a járművek megállítására


aa) karjának vagy fehér szegélyű piros tárcsának függőleges feltartásával, piros vagy fehér fény körbeforgatásával, illetőleg síppal ad jelzést,


ab) menet közben a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból, illetve motorkerékpárról ad jelzést, karjának, fehér szegélyű piros tárcsának, piros vagy fehér fényű lámpának fel-le mozgatásával, illetőleg hangszórón vagy a megállásra felhívó szövegű felirattal;


b) a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból vagy motorkerékpárról, illetőleg rendőrségi helikopterről hangszórón keresztül adott, a követendő közlekedési magatartásra vonatkozó utasításának megfelelő módon kell az úton közlekedő jármű vezetőjének eljárnia.


(3) A rendeletben meghatározott egyéb közúti jelzések és a forgalmi szabályok csak annyiban irányadók, amennyiben a rendőr jelzésével nem ellentétesek.


(4) Az (1), (2) és a (3) bekezdésben foglalt rendelkezések értelemszerűen irányadók a szolgálatban lévő katonai forgalomszabályozó, a katasztrófavédelmi hatóság közúti ellenőre, a vám- és pénzügyőr, a tűzoltó, valamint a forgalmat ellenőrző közlekedési hatóság közúti ellenőre által adott jelzésekre is.


"


Szerinted? Persze biztosan akciófilmeken nevelkedtek, és nyílván nincsen ilyen jogszabály, csak úgy csinálják... Ennyi ésszel...

2011. okt. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"ab) menet közben a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból, illetve motorkerékpárról ad jelzést, karjának, fehér szegélyű piros tárcsának, piros vagy fehér fényű lámpának fel-le mozgatásával, illetőleg hangszórón vagy a megállásra felhívó szövegű felirattal"


Én még soha nem láttam náluk tárcsát vagy lámpát, de még a kezüket fel-le mozgatni se! A villogójukat viszont annál többször, de CSAK azt! Akkor most hogy is van ez?

2011. okt. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!