Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen baleset esetén kinek...

Ilyen baleset esetén kinek kéne fizetnie?

Figyelt kérdés
Következő történt: Sötét kivilágitatlan utcában én (biciklivel) és egy másik kerékpáros egymásnak szaladtunk frontálisan. Egyikünk se volt kivilágitva. Mindketten megsérültünk. Az én biciklim masszivabb volt ezért kisebb károm keletkezett, a másiké gyengébb tipus volt, és nagyobb kára lett. Az illető most jön hozzám, hogy fizessem meg a kára felét. Jogos ez igy?
2011. okt. 31. 05:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
mindketten hibáztatok, ráadásul megszegtétek a kresz szabályait. Egyikőtök sem volt kivilágítva, ezért meg is büntetett volna a rendőr, így legalább azt megúsztátok. Szerintem maradjatok annál, hogy mindenki rendezi a maga kárát, örüljetek hogy nektek nem lett bajotok.
2011. okt. 31. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha ez egy agresszív bak cig*ány,akkor jobban jársz ha fizetsz,mintha......
2011. okt. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne is haragudj hogy de hogy lehetsz ekkora marharépa hogy nem világítod ki saját magad? Örülj neki hogy nem egy kamion ütött el, lehet az észre se vette volna hogy elcsapott. és ott döglesz meg.. Ez volt a tanulópénz, most egy életre megtanultad a leckét...


Te ki voltál világítva? Nem.

Ő ki volt világítva? Nem.

1:1


Szerintem ez jogilag is teljesen egyértelműen osztott felelősség, senki nincs előnyben, mindenki fizeti a maga kárát.


Üdv

Abdul, a török kamionos, aki ha sötét úton nem lát fényt, menet közben néha szundít pár másodpercre...

2011. okt. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

igen, én is ugy vélem hogy mindenki fizesse a saját kárát. Ha olyan úton megyek, ahol járnak autok, én is kivilagitom magam, ez egy ilyen kis fingnyi kis-utca volt ahol felorankent beteved egy auto es atmegy 20-szal, és csak a közelben lévö kisboltba mentem az utca végén.

Nyilván, értem én, hogy hibáztam én is, ő is, a kérdésem az anyagi kár rendbetételéről szólt.

2011. okt. 31. 07:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha frontálisan ütköztetek, akkor valamelyikőtök a rossz (menetirány szerinti bal) oldalon haladt. Na ő a hunyó!

(Ha mindketten az út közepén mentetek, akkor tényleg mindenki vigye a saját kárát.)

2011. okt. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!