Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire büntet a rendőr, ha...

Mennyire büntet a rendőr, ha elkap, hogy a 4 személyes Trabantban hatan utazunk?

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 11:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem is sikerült már be préselni a trabantomba 6 embert.Bár meg kell hagyjam nem száguldotunk meg taposni is jobban kellet a féket.DE én is kiváncsi voltam mit mond erre egy rendőr nekem mosolygott és elküldött a qanyumba
2011. nov. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

-figyelmeztetés (semmi)

-helyszíni bíráság(3-20eFt, a rendőr mérlegel)

-szabálysértési feljelentés (150eFt-ig terjedő pénzbírság)

Ezek közül választ a rendőr, és természetesen az autóban utazók egy része gyalogolni fog. A vezető kapja a büntetést. Ha az intézkedés után az autóba később visszaszállnak, akkor szabálysértés továbbfolytatása miatt előállítható, és szabálysértési feljelentés indul, minden esetben.

2011. nov. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Bari Zoltán válasza:
Nevetséges dolog ez mi kis polskiba ültünk 6- an hát mondthatom alig kaptam levegőt főleg amikor az egyik srác be fingott :)) de törvényileg nem helyes baleset veszélyes és a sofőr felelőssége büntethető szigorúan párhónapos jogsi bevonás büntető pont adása mellet és csekkes bírság vagy feljelentés a rendőr mérlegel ahogy te állsz fel vele szemben ha megbánó vagy és engedelmes akkor csekk ha bosszantó típus vagy akkor feljelentés de viszont ha ki tudod magyarázni a dolgot és a rendőr hiszékeny akkor elenged
2011. dec. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"a sofőr felelőssége büntethető szigorúan párhónapos jogsi bevonás"

Nem vonható be a vezetői engedélye ezért!


"büntető pont adása mellet"

Szr 54. alapján nem jár büntetőpont a megengedettnél több utas szállításánál!


"és csekkes bírság vagy feljelentés a rendőr mérlegel ahogy te állsz fel vele szemben ha megbánó vagy és engedelmes akkor csekk ha bosszantó típus vagy akkor feljelentés"

Ez igaz általában.


"de viszont ha ki tudod magyarázni a dolgot és a rendőr hiszékeny akkor elenged"

Ezt a szabálysértést minden rendőr ismeri, és sok szabálysértés ez alá tartozik. Nincs olyan aki ezt nekem ki bírja magyarázni. Valaki pedig megpróbál utána visszaszállni az autóba, ekkor a rendőr előállíthatja a személt szabálysértés továbbfolytatása miatt.


Bocs az elemezgetés miatt, az előtted lévő hozzászólásomban leírtam, ahogyan ez működik. Nem szerettem volna ha valakinek nem igazat mondasz.

2011. dec. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, de épp ma este törtük totálkárosra. Ráadásul most is öten ültünk benne, úgyhogy még jó, hogy nem jött a rendőr, de kipattantunk, és azt mondtuk volna, hogy négyen voltunk benne. Nekicsúsztunk a betonfalnak.
2011. dec. 3. 01:37
 16/17 Czink Attila válasza:
Az oké, hogy büntet, vagy sem, és az is, hogy ezek szerint nem vagytok gazdagok- de ha esetleg kombi a gép, beférhetne még egy üléssor, akkor már kisebb eséllyel baszogatnak. Üléssort vegyél vastelepre kidobott járműből, csak olyannal szereltesd bele, aki ért hozzá. Ha nem kombi, akkor cumi van. Én legalábbis úgy tudom, ha van rögzített ülés, biztonsági övvel, akkor maximum a vizsgájába kötnek bele. (mert ugye, az még 4 személyes)
2011. dec. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Czink Attila válasza:
Nem olvastam a második oldalt, úgyhogy rád már nem vonatkozik. Hátha aki más is rákeres, annak hasznos lesz még a válaszom!
2011. dec. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!