Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Holnap lesz a 3. forgalmi...

Holnap lesz a 3. forgalmi vizsgám. Szerintetek mit tegyek, hogy menjen? Leírom, hogy mik voltak a problémák.

Figyelt kérdés
Nagyon koncentráltam mindenre. Emlékszem, 2. vizsgámon, álltam a pirosnál és gondolkodtam, elkezdem félni, így bebambultam igazából. Nagyon semmire nem tanított az akkori oktatóm, csak mentünk 35 órán keresztül, néha meg parkoltunk 3x ha jól emlékszem. Átmentem egy másik oktatóhoz, ő fitalabb tegeződünk. Közvetlen a kapcsolatunk. Szeretek vezetni, mellette jó nagyon. Magabiztos vagyok és igazából félválról veszem, mégis odafigyelek. Ami a halálom, az a váltás, és a sebesség megválasztás. Peugeot-val vezetek. 206 diesel. 3-asban, olyan 40-42 fele pörög 1600-1700al a motor, és ezt igy hosszútávon kicsit sokallom, zavaró hogy azthiszem, nagyon pörög. 4-esben meg nekem gyors, mert ha lassítani akarok hirtelen le esik 1000 alá, és nem akarok megfulladni sem. 50 el lenne igazából optimális a 4. de nekem az picit gyors, városban. Nem tudok figyelni, csak hogy nehogy kimenjen valaki elém. 45-nél meg már rángat. Elég a 40-es tempó? Még annyi kérdésem, hogy milyen tanácsokat tudnátok adni így holnapra? 9óra 40kor vizsgázok. Szolnokon
2011. nov. 29. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdekes. Én 2500ös fordulatnál szoktam váltani....

Az 1000, az köbö az alapjárat.

Nem kell semmivel foglalkozni,csak a sebességet ne lépd túl. Ne arra készülj hogy "valaki kimegy eléd", hanem arra hogy ha valaki eléd megy ,akkor mit fogsz csinálni. Én fékezni szoktam....

2011. nov. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor csak nekem tűnik magasnak. Köszönöm a válaszodat!
2011. nov. 29. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:

az az 1700-es fordulat kb. az hogy megy az autó, de ha netán hírtelen gyorsítani kell akkor már gáz van(habár szerintem dízelen tanulsz)

benzinesnél 2500 alatt abszolút nem váltok, de leginkább 3000, ha meg olyan szituáció van elmegyek 4000-ig is, igaz az már kezd sok lenni

2011. nov. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Városban ahol lehet ott, 50-nel szoktunk menni, nekem annak idején mondta az oktatóm, hogy az nem jó ha a vizsgán sehol sem megyek ennyivel. A diesel motornak 500-600/perc az alapjárata, tehát 1000/perc fordulatszámon még messze vagy a lefulladástól. Ha látod, hogy üres az út, lehet menni, akkor 4. fokozat és stabil 50-nel haladj. Ha meg kereszteződés, lámpa, zebra stb. akkor elég a 3. és 35-40km/h tempó. A lényeg, hogy ne legyen bátortalan, darabos a vezetés. Sok sikert és írd meg légyszíves az eredményt.
2011. nov. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült:D Köszönöm a válaszokat.! :)
2011. nov. 30. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!