Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szeretném kérvényezni, hogy...

Szeretném kérvényezni, hogy az egyik utca itt a környékünkön ne legyen egyirányú. Mi a teendő? Hova kell menni?

Figyelt kérdés

Légyszi ne csak annyit írjatok, hogy a polgármesteri hivatalba, és kész. Az utca merőleges a mi utcánkra, de sajnos felőlünk behajtani tilos. Az utcán 24 óra alatt 15 autó sem megy el, és kettő személyautó elfér egymás mellett. Lényegesen rövidebb lenne számomra, ha mindennap arra járhatnék, ahelyett, hogy 500 méteres kerülőt teszek napi kétszer.

Ilyenkor hogy működik? Ha kérvényezem, aláírásokat kell szereznem hozzá? Az aláírások csak a környéken lakóktól érvényesek? Vagy benyújtom az igényemet, kijön a felmérő, megnézi, és ha úgy van le is veszik a táblát?

Köszönöm!


2011. dec. 4. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:

én a helyedben valahol elkezdeném ezt intézni,

aztán úgyis átküldenek máshová,

utána azok is tovább küldenek

de előbb utóbb a végére érsz,és már nem tudnak hová elküldeni,mert már mindenhol voltál,

na akkor lassan elkezdik intézni az ügyedet,és ha még mindig nem adod föl,akkor lesz is belőle valami

2011. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na ez aztán a válasz (Y)
2011. dec. 4. 15:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Mielőtt cselekednél, előtte annak járjál utána, hogy miért is, egyirányú az az utca? Megkérdezted az utcában lakókat is? Mielőtt cselekednél, nézz utána, hogy van-e valami buktatója. Ha nincs, akkor már intézkedhetsz.
2011. dec. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Forgalomszervezési okokból van így. Lehet, hogy nálad felesleges az egyirányusítás és igazad lehet, de a mellette lévő másik utcák ezt indokolják. Az utca vélhetően az önkormányzat fennhatósága alá tartozik. Tehát önkormányzat lesz szerintem az első lépés.
2011. dec. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem esélytelen próbálkozás lesz, de sok sikert!
2011. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan végigmehetsz rajta szemből, ha nem túl hosszú. Nem fogsz belehalni. Ha tényleg olyan alacsony a forgalom, a rendőrök sem nagyon foglalkoznak vele.
2011. dec. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!