Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kaptunk egy levelet, miszerint...

Kaptunk egy levelet, miszerint szeptember 6-án szabálytalanul parkoltunk. A lakásunk előtti utca jobb oldalán a menetiránynak háttal álltunk be. (nem egyirányú utca) Kérik az adatokat. Ilyenkor mi a büntetés? Vagy egyáltalán mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Majd, ha megkapták az adatokat, azok függvényében eldöntik.

(Fizetés, volt-e hasonló büntetés stb.)

És nem olyan nehéz megfordítani azt az autót és úgy megállni.

2011. nov. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 atilis ***** válasza:
Attól függ, hogy ki büntetett meg, rendőrség, közterület-felügyelet. Ha a közterület-felügyelet, akkor az a szerencsésebb eset, persze fizetni akkor is kell, de tapasztalat alapján, jobban fogtok járni, nem olyan súlyos büntetést szabnak ki. Ha rendőrség lenne, nem értem, miért kérik az adatokat.
2011. nov. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az említett szabálysértés nem tartozik az objektív felelősség hatáskörébe, így amíg nem ismert az elkövető személye, addig a rendőrség a szabálysértési eljárást nem tudja lefolytatni (ismeretlen elkövető).

Ekkor a szabálysértés elkövetésére használt gépjármű tulajdonosát megkeresik, aki megnevezheti, hogy ki vezette az adott időpontban a gépjárművet.

Mivel a megnevezett személyt szabálysértés elkövetésével kell megvádolnia a tulajdonosnak, ezért élhet azzal a jogával, hogy magát és közeli hozzátartozóját nem kell ezzel megvádolnia. Tehát ezzel az indokkal megtagadhatja azzal az adatszolgáltatást. Ekkor a rendőrség az elkövető kilétét nem tudja megnevezni, így a szabálysértési eljárást sem tudja lefolytatni.

2011. nov. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én már kerestem ezzel kapcsolatosan hogy ez hol van leírva?

Ugyan utalást találtam rá hogy menetiránnyal szemközti parkolás balesetveszélyes de konkrét szabályt nem találtam.

Valaki tudna segíteni?

2011. nov. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Közben megtaláltam:

KRESZ

40.§ (1) bek. "Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad. "

2011. nov. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindent értek,csak azt nem,hogy miért balesetveszélyes ha fordítva áll az autó!?A térfogata ugyanannyi,semmivel több helyet nem foglal.Mitől veszélyes?Esetleg csúnya,nem illik bele a tájképbe?Valaki mondja már meg!
2011. nov. 18. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg elindulni nagy forgalomban úgy, hogy egy teherautó áll előtte és akadályozza a kilátást és azonnal rájössz.
2011. nov. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!