Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akiknek drágább, neves márkás...

Akiknek drágább, neves márkás autójuk van, azok miért vezetnek kicsit keményebben?

Figyelt kérdés

Nem akarok általánosítani!

De, azt vettemm észre, ha akinek BMW, Mercedes, Auudi, meg ilyen neves, márkásabb nem átlagos autójuk van, azok elég gyorsan vezetnek, száguldoznak, ha megyek 60nal, akkor jönnek mögöttem szorosan, amíg meg nem tud előzni, és akkor elhúz. Ez nem baj, mert legalább nem tartom fel. De, van amelyik nem akar megelőzni, hanem jön mögöttem 6-7 méterre percekig, ha lassítok, Ő is, Ha gyorsítok, Ő is, de nem előz meg.


Most az ilyen autósok azért vezsnek ilyen autót, mert hogy ezzel menőzenek, vagy akinek Suzukija van, az is gyorsulgat vele, csak az nekem nem tűnik fel?


2011. dec. 8. 14:25
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
85%
akinek ilyenekre telik, azoknak futja a büntetésre is. Legalábbis a legtöbbnek.
2011. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
72%
meg sietnek ,nem véletlenül tellett neki ilyen autóra...
2011. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt egy erős autóval a feneke alatt kicsit felsőbbrendűnek érzi magát az ember. Másrészt nyilván azért vesz erős kocsit az ember, mert szeret gyorsan menni.
2011. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
96%
Azért, mert jellemzően az a népcsoport, aki ilyen autót vesz, az nem legális úton jut hozzá a jogosítványához. A másik csoport a kőgazdag gyökér, aki szarik mindenki fejére, ergo ugyanez a viselkedésforma. A maradék meg senkinek nem tűnik fel, olyan elenyésző.
2011. dec. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
Azért mert megtehetik. Azért vesz olyan autót, hogy kihasználja.
2011. dec. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
74%
Mert még nem landolt egyik sem az árokban, vagy csavarodott fel fára. Amint ez megtörténik, rögtön két mérettel kisebb lesz az arca. Tolókocsival már kicsit ciki lenne menőzni.
2011. dec. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
43%

"Egyrészt egy erős autóval a feneke alatt kicsit felsőbbrendűnek érzi magát az ember"


Régen én sem értettem ezt, de mára már értem.

Ez olyan, hogy amíg 500 Ft van a pénztárcádban, addig max. megnézed a boltban a téliszalámit, de csak az olcsó parizert fogod megvenni. Viszont amikor a munkád gyümölcse beérik, és 5000 Ft lesz a zsebedben, akkor már -mivel megérdemled - megveszed a téliszalámit.

Így van ez az autóval is. Akinek van pénze, olyan autót fog venni, ami után eddig csak a nyála csorgott. Lehet, hogy egy 1.2-es Suzukival kezdett, de ha beleül egy 1.8-as Bömbibe, megszokja,hogy ha kicsit letapossa jobban "szalad", és megszokja, hogy nem tötyörög. Nem kell ehhez túllépni a sebességhatárt, ki lehet fordulni az 50-en belül is lendületesen egy kereszteződésből, amit ugye addig az 1.2-es motorral nem lehetett..

S mivel a jót könnyű megszokni, hidd el, idegesítő az, mikor valaki az üres, akadálymentes úton 30-al tötyörög előtted. S bocs, én is ilyenkor rátapadok az illetőre és világítok a visszapillantójába, hogy menjen már gyorsabban, ne 30-al, mikor egy lélek nincs az úton és se hó se semmi nem akadályozza.

2011. dec. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
15%

"Tolókocsival már kicsit ciki lenne menőzni."


Ha megnézed a híreket, a balesetezett autók többsége a 0-tól másfél millás kategóriában szerepel, nem a kőgazdagok törik össze az autóikat.

2011. dec. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim válasza:
Nekünk mercink van és nem azért vettük hogy száguldozzunk hanem azért mert mindig sietünk, azért is tudtuk megvenni ezt az autót mert sokat dolgozunk és mindig sietünk.
2011. dec. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

nekem egy egyedileg tuningolt bmw-m van.

m1es autópályán mentem most nyáron nem tudom mennyivel de mindenki mellett elhúztam az tuti. rá 1 hónapra kaptam a kb. 160ezer forintos gyorshajtási bírságot :S

azért vezettem gyorsabban mert birta a kocsi de semmi szükségem nem volt rá. szoval fölösleges gyorsan menni kivéve ha muszály.

2011. dec. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!