Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A Közterület-felügyelet...

A Közterület-felügyelet csapdája! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bp-en a XII. k. Ráth Gy. uton megbüntettek, mert a KRESZ 40. § (8) bek. szerint, vétettem:autóval két kerékkel járdán várakoztam. (Az egész autósor, kb.30-40! ) Külön tábla nem tiltja sem a parkolást, sem a várakozást. Az uttest olyan keskeny, hogy a másik oldalon szabályosan parkoló járművek és az én szabályosan parkoló autóm között egy szgk. is alig férne el 3. -ként, nem hogy a menetrenszerinti busz.(Ráadásul ez a szakasz kétirányú forgalmú.) Mivel itt szélesebb a járda, a gk-k 2 kerékkel felállnak, mert különben akadályoznák a forgalmat, - (mint láttam éppen) - vagy megsérűlne az autó. Akkor meg az akadályozásért büntetnek meg.Az eset az Országos Onkológiai Intézetnél történt,a feleségemet szállitottam a kórházba Békés-megyéből. Autó rengeteg, parkolóhely sehol. Ugy a 6.kör után örültem, hogy látok éppen egy távozó szgk-t.
2009. máj. 17. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos a KRESZt nem lehet aszerint értelmezni, hogy mennyi hely van parkolásra.

Ha felálltál két kerékkel ls nem maradt meg a járdán a kellő távolság, akkor megbüntethetnek. Nem szabadott volna oda parkolni.

2009. máj. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

40. §

(5) Tilos megállni:

b) ahol a jármű és az úttesten levő záróvonal vagy a jármű és az úttest másik szélén álló jármű között legalább három méter széles hely nem marad;

(8) A járdán - részben vagy teljes terjedelemben - csak akkor szabad megállni, ha

a) azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi,

b) a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el,

c) a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad, és

d) a jármű tengelyterhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg.


41. §

(1) A 40. § rendelkezéseit értelemszerűen alkalmazni kell a várakozásra is.

2009. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha nem volt egyértelmű a csapdának a jellege. Nem a parkolóhelyek száma miatt voltam mérges (amiatt is ), hanem az ellentmondásos szituáció miatt. Ha az uttesten "szabályosan" parkolok, akkor nem marad meg a két oldalon parkoló autók közötti távolság, azaz nem lehetne parkolni. De a parkolást nem tiltja semmilyen tábla, s ráadásul mindkét oldalon megtalálhatók a parkolójegy automaták, amik egyértelműsitik minden itt megálló autósban, hogy nyugodtan megállhat és parkolhat. Senki nem fog nekiállni mérőszalaggal méregetni, hogy adott-e a távolság vagy nem. Azért emlitettem csapdát, mert elhitetik, hogy nyugodtan parkolhatok, s miután megtettem megbüntetnek: vagy azért mert szabálytalan vagyok, vagy azért mert akadályozom a forgalmat.Csak ennyit szerettem volna még hozzátenni. Egyébként köszönöm az információt, a válaszokat.
2009. máj. 19. 09:50
 4/6 anonim ***** válasza:
17%

Tökmindegy öregem miket hozol fel. Itt megszopatnak! Mivel ez a korszak a balodlalé a politikában igy jól jegyezd meg! Mert ezek hozták ezeket a szabályokat! (MSZP, SzDSz, Demszky)

A választáskor jusson eszedbe melyik párt az amelyik bürokráciája kicseszett veled!

2009. máj. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Te ökör a Kresz-t nem a Demszky írta!
2009. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha az úttesten nem marad elég hely szabályos parkolással, akkor ott nem állhatsz meg. Nincs ebben semmilyen ellentmondás. Hogy a közterület miért nem tesz oda parkolást tiltó táblát, azt tőlük kellene megtudakolni...
2018. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!